Reply on: fobust #60534:
a navyse, na tych "kvazi" dopravnych uzloch sa mi casto stava, ze vodici necakaju...napr, idem do karlovky cez vikend... idem 20, pricom z tohto pohladu je prestupny uhol Pri Krizi...
lenze L20 dojde sucasne ako L5, a kym vylezem z autobusu, tak L5 uz knedlikuje prec... skoro prazdna... a ludia z L20 mozu zase cakat...
ako, uznavam ze pred 2000 bolo kopec zbytocnych liniek.
Alebo spomeniem priklad Vychodne>
pred rokom 2000 tu jazdila L36/46 z race do Vajnor a L114 z Vychodneho na Trnavske. Bolo to super, lebo cele vychodne sa mohlo dostat do 2 liniek.
Teraz maju L56, ktora ide z Race do Studenej a L54 ktora ide z Race do Vajnor.
Obyvatelia su teda odkazany len na L56 (L52) a L54 jazdi prazdna..
Ono po r2000 sa rusili linky ktore zdielali trasu s elektrickovymi radialami (je to v celku pochopitelne) s tym, ze su stratove a zbytocne... avsak aj teraz je kopec liniek, ktore su absolutne stratene a vzkm ktore prejdu by sa v klude mohlu preniest na ine linky, ktorym by sa mohol zhustit interval, popripade usetrit vzkm = usetrit $$$ a potom ich investovat do niecoho insieho - modernizacie, nateru etc
SZKV
a) ulička je výrazně užší než v Solarisu (dáno šířkou karoserie- zatímco dnes je zvykem šířka vozidla 2550 mm, na konci 80. let když se začal vyrábět přímý předchůdce Agory- Renault PR312- byla standardní šířka autobusu 2500 mm. A ten půlmetrový rozdíl je znát...)
b) Solaris má všechny sedadla na podestě v "rozumné" úrovni, nekonají se tam metrové rozdíly mezi úrovní sedadel a podlahy jako v Citelisu
c) Solaris je shodně uspořádaný ve všech verzích, zatímco kloubová Agora má za kloubem schod.
Pokud jde o vlastní uspořádání interiéru v Solarisu, tak to nemůžu moc posoudit. V Praze to nemáme a když jsem byl nedávno v Ostravě, tak mi přišlo, že v tomto ohledu je co kus, to originál. Navíc existují výrazně odlišné Solarisy ve Švýcarsku (v La Chaux de Fonds např. nemají "věž" a místo ní jsou další sedadla) nebo v Itálii (v Římě např. jezdí kloubová verze bez zadních dveří- místo nich jsou opět 4 sedadla). Ovšem v žádném NP autobuse, kterým jsem kdy jel mi nepřišlo, že by těch NP sedadel bylo výraznější množství.