galiyosha:
Jistě, že nikoliv. Ale poměr počtu ujetých kilometrů na počet obyvatel v Ostravě a v Praze je markantní. A to hovoří za vše. Ostrava je pověstná dlouhými intervaly a nesystémovým linkovým vedením. A co se týče prokladů v Praze, jen jsem reagoval na SZKV, kterej tvrdí, že interval 4 minuty nezná. Tím jsem netvril, že proklady v Ostravě nejsou.
SZKV:
Berete v úvahu třeba to, že se 80% metra v Praze postavilo za bolševika? A vy teď s přestupy navrhujete dělat co? Zasypat celé metro?
Nevím jak vám, ale mě na Černém Mostě, Rajské zahradě, Lukách, Butovicích, Zličíně přestupy dlouhé nepřipadají. Projel jsem kus světa a přestupy v Praze proti tomu jaké jsou v Paříži, Londýně či New Yorku, jsou kratinké. Berete v úvahu také to, že Praha je kopcovité město a nejde tu postavit stanice těsně pod povrchem? Protože kdyby podle vás měly být přestupy +-30 metrů, tak tu budete mít metro se stoupáním 70 promile, což technicky nejde. A pokud byste v Praze chtěl postavit to vaše vysněné lehké metro, musel byste zbourat půlku památkové rezervace. Jelikož, abyste mohl mít stanice nízko pod zemí, musel byste je udělat hloubeným způsobem, čímž byste zlikvidoval vše na povrchu vč. orloje nebo Národního Muzea.
Je k smíchu, že tu argumentujete dlouhými intervaly autobusů na Zličíně. Jakpakby ne, když za Zličínem leží jen pouhé vesnice a sídliště širokodaleko nikde.
Jistě, že nikoliv. Ale poměr počtu ujetých kilometrů na počet obyvatel v Ostravě a v Praze je markantní. A to hovoří za vše. Ostrava je pověstná dlouhými intervaly a nesystémovým linkovým vedením. A co se týče prokladů v Praze, jen jsem reagoval na SZKV, kterej tvrdí, že interval 4 minuty nezná. Tím jsem netvril, že proklady v Ostravě nejsou.
SZKV:
Berete v úvahu třeba to, že se 80% metra v Praze postavilo za bolševika? A vy teď s přestupy navrhujete dělat co? Zasypat celé metro?
Nevím jak vám, ale mě na Černém Mostě, Rajské zahradě, Lukách, Butovicích, Zličíně přestupy dlouhé nepřipadají. Projel jsem kus světa a přestupy v Praze proti tomu jaké jsou v Paříži, Londýně či New Yorku, jsou kratinké. Berete v úvahu také to, že Praha je kopcovité město a nejde tu postavit stanice těsně pod povrchem? Protože kdyby podle vás měly být přestupy +-30 metrů, tak tu budete mít metro se stoupáním 70 promile, což technicky nejde. A pokud byste v Praze chtěl postavit to vaše vysněné lehké metro, musel byste zbourat půlku památkové rezervace. Jelikož, abyste mohl mít stanice nízko pod zemí, musel byste je udělat hloubeným způsobem, čímž byste zlikvidoval vše na povrchu vč. orloje nebo Národního Muzea.
Je k smíchu, že tu argumentujete dlouhými intervaly autobusů na Zličíně. Jakpakby ne, když za Zličínem leží jen pouhé vesnice a sídliště širokodaleko nikde.
m@rtin
Až si projdete většinu zázemí DP v Čechách, možná pochopíte proč je vítěz VŘ znám tak dopředu. Ono když máte na skladě tisíce náhradních dílů na Citelis a nemáte je skoro kam dávat, tak vás se Solarisy pošlou garážmistřiakorát tak do hajzlu.
ad. Ostrava:
1) Linkové vedení tedy rozhodně propracované nemají. Na tom se shoduje více lidí nejen na k-reportu.
2) Praha může závidět tramavje. U autobusů to rozhodně neplatí. NP vleky by nejraději zaměstnanci hodili ze skály. Mimochodem, kolik jich mají? Jeden? Zjednosměrnit KT8 by byla v Praze naprostá pitomost, protože tady se obousměrnost využívá víc než dost. Že nakupují Solarisy ve všech verzích, mám chápat jako jak? Že vám se to líbí? No ono se to zase nelíbí technikům v garážích, víte?
3) Pokud jste si nevšiml, v Praze fungují linky 128 a 291.
4) Jděte už do hajzlu s Béčkem, vysvětloval jsem tu stokrát proč to tak je. Ano, tramvaje a vůbec celá MHD v Ostravě má velmi dlouhé intervaly v porovnání s Brnem a Prahou. Tam se v 90. letech škrtalo snad nejvíce vozokilometrů z celé ČR. A důsledek? Svezte se v ranní špičce z Dubiny.
5) Nesouhlasím, že mají Ostravané za své daně lepší MHD. Můj názor je opačný a mluvím tu za sebe. Opět nevím, kdo vám dal tu moc psát tu za všechny Ostravany. Nehledě na to, že o takových dotacích, které proudí ze státní pokladny do DPO, by se DPP mohlo jen zdát.
Čekal jsem, že se toho chytnete jak moucha hovna a zpustíte tu žabomyší válku. Já tu poukazoval na to, že porovnávat neporovnatelné se zkrátka nedá. A přesně jsem čekal, že tu budete vypisovat sáhodlouhé porovnání určitých bodů. Není se čemu divit, vaše hyperkritičnost Prahy, se tu opět projevila. Pokud budu chtít někoho pošpinit, udělám to přesně jako Vy - vypíšu jen to špatné a z druhé strany to jen na letištím. Doporučil bych vám pár ostravských řidičů z Klíčova, kteří tu po výpomoci od povodní zůstali. Oni totiž oba podniky vnímají úplně jinak a přesně opačně než vy.