Reply on: tomas1 #52433:
Aha, a to mesto si tie výkony objednáva u tých GmbH? Alebo si ich mesto objedná u VOR a ten u Dr. Richardsa a spol.? Lebo to je ten zásadný rozdiel. A či je to lacnejšie, o tom zásadným spôsobom pochybujem. Oni totiž tie Degussy taktiež potrebujú obnoviť vozový park a z dobrého srdca zadarmo to robi nebudú.
To iba pár ľudí na DPB si účelovo môže myslieť, že 18 (17) m. bus má iba o málo väčšiu kapacitu ako 15m voz.
SZKV
Na druhou stranu bych ale možná trochu polemizoval s tou bezvýhradní preferencí kloubáků. Samozřejmě jsou nutné, Petržalka se bez jejich velkého množství ještě pár let neobejde, ale na druhou stranu standardní Karosy se vám taky asi brzo odporoučí na věčnost- a i klasické 12m autobusy jsou v Bratislavě více než nutné! Já bych viděl jako optimum poměr 50:50, ale nechci se hádat. A taky by mi nevadily 15m busy, ovšem muselo by se s nimi vhodně naložit- nikoliv jako náhrada kloubáků ale na linky s klasickými vozy (občas i ty Karosy praskají ve švech- napadají mě třeba 91/191 do Čunova a Rusovců). Čo ty na to?