Reply on: Emo #50100:
prejazdy cez trať so semaformi pre autá sú dobré, nie však na šetrenie času, ale odstraňujú kolízne body z trate... teda ak budú fungovať tak, že autá pustia v čase, keď neprichádza električka (dúfam, že nikto neplánuje zastavovať električku, aby sa otočili autá cez koľaje). Iná vec sú frekventované a komplikovanejšie križovatky, kde sa nedá očakávať, že sa každú chvíľu pustí električka naprieč hlavným dopravným prúdom... Takže efekt tých preferencií ktoré sa teraz idú robiť na jazdnú dobu bude podľa mňa minimálny, ale bude to mať pozitívny vplyv na pravidelnosť prevádzky.Inak, zdá sa mi, že po rekonštrukcii Žilinskej ako keby boli električky preferované na priečnej osi... v tom zmysle, že prejdú naprieč Mýtnou a Žilinskou naraz (samozrejme len ak idú svetlá). Všimol si to niekto?

galiyosha
A neviem, hoci sú mi 21/22 Tr mimoriadne sympatické, prestaňte už s adoráciou týchto vozidiel a choďte sa na názor na ne spýtať napríklad ľudí z Ostravy alebo z Brna. Tam sa dokonca povráva(lo), že ani veľké opravy sa na nich neoplatí robiť, lebo 21 Tr sú tak prehnité, že sa asi budú vyradovať ešte skôr než 14 TrM.
Ak trepem sprostosti, opravte ma niekto. Ďakujem.