Reply on: Daniel7929 #258080:
Ale čo? Ju tam opravili? Nebodaj ju uvidíme vypravenú? Idú šetriť kilometre na Škodovkách, resp. odstaviť ďalšie? Furt lepšie vypraviť T3M v rannej špičke než K2S. Aspoň keď neprší. Premávka na 4/25 medzi 4:15 a 8:18 hádam nebude trpieť horúčavami, takže ani argument tónovaných okien na K2S neobstojí. Zato argument kapacitnej súpravy oproti K2 áno.
Miro
https://www.zakonypreludi.sk/zz/2020-30#p30
"najvyššia dovolená rýchlosť vyplývajúca zo značky umiestnenej pri okraji cesty platí najďalej po VZDIALENEJŠIU hranicu križovatky"
Takže ak je hneď za križovatkou zopakovaná, nemusíš spomaľovať na tých 30.
Druhá vec je, že toto je prechodné ustanovenie (momentálne platné do 31. marca 2029), pretože podľa §7 ods.5
https://www.zakonypreludi.sk/zz/2020-30#p7
"Ak má regulácia vyplývajúca z regulačnej značky podľa odseku 4 (sem patrí okrem iného aj obmedzenie rýchlosti, pozn. red.) platiť aj za križovatkou, musí byť regulačná značka znovu umiestnená vo vhodnej vzdialenosti za križovatkou, inak musí byť vo vhodnej vzdialenosti za križovatkou umiestnená značka, ktorá ju ukončuje."
To znamená, že po 31. marci 2029 (ak nebude prechodné obdobie pre neschopnosť správcov ciest znova predĺžené) už križovatka obmedzenie rýchlosti nebude ukončovať, ale bude musieť byť ukončené značkou.