Reply on: 810zssk #257842:
Nie, to netvrdím. Máme na Slovensku množstvo lomených predností, ktoré proste zmysel majú, lebo intenzita premávky hovorí jednoznačne a určite je blbosť tam stavať kruháč (ktorý je v princípe náročný na priestor) alebo iné riešenie.Ale táto križovatka je trochu špecifická. Neviem ako teraz, nemám ani žiadne dáta k dispozícii, ale kedysi som tam chodieval často a mal som pocit, že tá intenzita vozidiel nie je úplne jednoznačná. Po Romanovej v smere od Jiráskovej a opačne išli vždy nejaké autá a teda nohu na brzde a ruku na klaksóne som mal nachystané vždy a takmer vždy som ich aj použil. Podľa mňa vodičov mýli aj ten ostrovček na hlavnej.
Preto mi toto miesto príde vhodné na kruháč, lebo sa tým zabijú dve muchy jednou ranou: zrušíš lomenú prednosť (asi sa zhodneme, že ak je to možné, je vhodné toto riešenie eliminovať) a zároveň zrovnoprávniš všetky smery čím odstrániš prípadný problém približne rovnomerných intenzít. Zároveň je tam priestor na kruháč. Zároveň kruháč predstavuje prvok dopravného upokojovania.
Ale vravím, biť sa za to nejdem, nešiel som tadiaľ 4 roky, neviem ako sa tam zmenili pomery.
810zssk