Reply on: gejza #256716:
Príhraničné územie Rakúska je rovnako okolie Bratislavy ako Záhorie alebo Žitný ostrov. Tak, ako majú do BA právo dochádzať ľudia zo Záhoria, majú na to právo aj ľudia bývajúci v Rakúsku. Sme v Európskej únii a máme slobodu pohybu. Linka do Hainburgu alebo Kittsee je rovnako žiadúca ako linka do Malaciek.
gejza
Ak už sa majú linky do a zo zahraničia prevádzkovať, tak rozhodne mimo MHD a z iných zdrojov, než sú určené na prevádzku a rozvoj MHD.
Nie, nie som mentálne v roku 1986, ale štátna hranica znamená zmenu podmienok a zmenu jurdisdikcie. To platilo kedysi, platí teraz a bude platiť dovtedy, kým štátne hranice budú existovať.