Reply on: samkoh #237282:
Okružná križovatka má vyššiu priepustnosť a bezpečnosť ako bežná styková križovatka. Vhodná je najmä tam, kde sú vstupy porovnateľne zaťažené.Svetelne riadená križovatka má vyššiu priepustnosť (a myslím že aj bezpečnosť) ako akákoľvek porovnateľná neriadená križovatka (styková aj okružná). Vhodná je tam, kde je celodenne vysoká intenzita dopravy.
Vyšši level je už len mimoúrovňová križovatka.
Samozrejme, treba porovnávať porovnateľné, ak by sme na Trnavskom mýte postavili turbookružnú križovatku s priemerom kilometra, bude mať vyššiu priepustnosť ako súčasná svetelne riadená. Len ten záber priestoru bude násobne vyšší.
(toľkokrát som použil "názor"
)
Viko
Staromestská ide prekryť už dnes, ak prekonáme bizarnú pamiatkarsku dogmu, že hradby musia v celej dĺžke byť odhalené až pod pätu múru. A týmto klesaním by si nijako nezlepšil prechod zo Šafka a Panskej smerom na západ popod dnes dosť vysokú estakádu, práve naopak, do veľkej miery by si ho tou šikminou znemožnil.