caute, je tu niekto kto sa zaujima o zeleznicnu dopravu, zvlastne o nekonvencne a uzkorozchodne drahy?? rad by som sa stretol z neakymi nadsencami, ktori sa venuju historickym elektrickam a mestskej kolajovej doprave . Odpiste mi na hluz@post.sk
A hlavne ja!
je to tak
. Ale nie je vylucene, ze buduci skolsky rok budem FIITkar
Vladimír
Re #23002 Andy: To, že Ti Tvoj zamestnávateľ na tlačive napísal "smena" hádam neznamená, že je to tak správne. Samozrejme, že má byť "zmena"!
Re #23004 Sarko: Ak sa nemýlim, noviny Smena sa gramatickej zmene elekgantne vyhli tým, že sa premenovali na SME
Čo sa týka výrazu smena, tak v histórii slovenskej gramatiky zažilo dokonca tri obdobia. Prvé - keď sa písalo smena a čítalo smena. Druhé - keď sa písalo smena, ale čítať sa to malo zmena. Tretie - keď sa naštvali a rovno ľuďom povedali, že keď to majú čítať zmena, tak nech to už aj píšu zmena