Reply on: J #22527:
Kotasove celicko je dost neprakticke prave kvoli tomu stlpiku. Beriem, ze je na to norma, ale fakt je ten, ze ked ti napr. tramvaj vhadza na Cachticku ul. smerom od Komisarok, vodic sa musi v K2Ske cely prevesit cez pultik, aby videl, ci nejdu nahodou dajake IGK.Problem s odpadavanim ciel som si nevymyslel. Ono to celo neodpadne uplne samozrejme
, ale na brnenskych K2R krasne vidis, ako je to tam, kde je to celicko napojene cele popukane a potom samozrejme aj rozkvitnute.Hlucnost sa o dost zlepsila. Konecne je to tak, ako to ma byt. Samozrejme, mohli sa s tym pohrat aj trochu viac, ale budme radi, ze je to aspon takto. Problem ale nie je len v hlucnosti styku kolajnica-okolok. Na tramvajach casto rachocu blatniky a u K2S mam dojem, ze sa ten podvozok ide rozpadnut. Jednoducho sa o to treba starat a vsetko pravidelne kontrolovat a dotahovat - az potom bude ta tramvaj naozaj ticha.
Povacsine funguje tak kazda 5 spirala
Asi mesiac a pol dozadu-nedelne rano v buse cestou na stanicu - sedela som uplne vzadu (ik 435) - u mna dost nezvykle - a "uzila" som si to! Pri prezidentskom palaci nastupila tlupa 5 "tiezludi", ktori sa vrutili dnu systemom terminator+rocky and hitler v jednej osobe, rozvalili sa na sedacky predo mnou, veselo fajcili a ich arogancia a agresivita zacinali byt nebezpecne! Navazali sa do kazdeho naokolo, ci bol tmavy, maly, velky, stary...citila som hrozu-ale napodiv moju osobu to minulo!...aj ked neviem dovod...videla som tvar vodica v zrkadle a bleskovo som uvazovala, co v danej situacii robit. Pod stanicou dofajcili a hulakali dalej. Rozhodla som sa, ze tlacitko na dvere pouzijem iba v pripade, ze zacnu byt nebezpecni "skutkom" - nechcela som tlacitko pouzit skor, pretoze by ich to priviedlo do zurivosti a vodic, ak by prisiel dozadu, by ohrozil nielen seba, ale aj tych par cestujucich vzadu vo vleku! Dalo sa v podstate urobit len jedine-trpnut a s mrazivym pokojom na tvari vyckat a dufat, ze pokym na stanici vystupia, NIC sa nikomu nestane...
J
Pre lepší výhľad začali dávať klasické dvere.
Už tu máme nové normy a tak aj stĺpiky sú kvôli bezpečnosti očosi širšie. Skúste sa posadiť do Škody 136L či Favoritu a do novej Fóbie. V tých socialistických autách vidíte krásne a vo fóbii vám stĺpik zavadzia pri výhľade.
No a posledný argument - vždy keď sa niečo použije prvýkrát sú isté problémi. DPB má prvú K2Sku z roku 1998 čiže takmer 6rokov a o probéme s odpadávaním čiel som nepočul.
Ja nehovorím aby sa nekupovali nové eliny (keď na ne bude) ale aby sa tie staré zatraktívňovali pre cestujúcich.
galiyosha: Avšak treba zistiť, prečo sa im viac chce voziť v busoch ako elinách. Keby si uvedomili, že im jazdí elina v K.V. každé 2-3min. tak by si uvedomili ako by sa tlačili v busoch. Pri výluke bola jedna výhoda. Busy začínali a končili na tom istom mieste a tak cestujúci nasadli do prvého busu. Teraz čakajú na tú svoju linku a to je problém.
Neverím však že sa hlučnosť nezlepšila. Stačí sa previesť a je to počuť. Nie je to ideálne, ale je to oveľa lepšie.