Reply on: Ik #201317:
Na druhej strane je otázne, či prínosy tejto funkcie v bratislavských podmienkach prevyšujú negatíva (časové zdržania). Preplnenosť spojov sa v dohľadnej dobe neodstráni, je problém len udržať rozsah vzkm, takže posilňovanie intervalov na tých linkách, kde jazdia mercedesy, asi zatiaľ nebude.A predsa väčšina vozidiel by mala už byť vybavená čidlami, ktoré snímajú prípadné privretie vo dverách, takže v takej situácii by vodič nemal byť vinný, najmä ak cestujúci zle stál v priestore dverí alebo snažil sa nastúpiť už počas zatvárania dverí...
Mike
To tlačidlo nebolo určené na pretláčanie fotobunky. Ani to nikto vodičom neprikázal, aby to robili (lebo ani nemôže). Iná vec je, že to v núdzovom prípade takúto funkciu umožňuje, a väčšina vodičov na to prišla. (ale nie všetci..)