Reply on: 810zssk #179580:
Je to zákon o cestnej doprave. ? Ako celok som ho podrobne nečítal, takže len tak rýchlo námatkovo pár postrehov, v čom je ten zákon zlý:
1. Vypadla povinnosť strpieť zistenie totožnosti (za účelom vymáhania sankčnej úhrady) privolaným príslušníkom PZ čiernym pasažierom,
2. Organizátor IDS má mať postavenie dopravcu, čo je imho divné a zlé riešenie.
3. Riešenie niektorých priestupkov v blokovom konaní (jazda načierno nie je priestupok) revízorom a príjmy z tejto pokuty majú zostať príjmom dopravcu. Čo podľa mňa je tiež blbosť a divné riešenie. Je to veľmi zjednodušene obdobné, ako keby bolo dané zamestnancovi predajne s PC právo odsúdiť niekoho za krádež.
4. Nedefinuje sa pojem prímestská a diaľková autobusová doprava. Už vidím teraz ako VÚC s kamarátmi z SAD budú dotovať všakovaké linky.
A PP jDPB e v rozpore s týmto zákonom, keďže podľa neho je tarifa súčasťou PP.
810zssk
"Dopravca je povinný zverejniť tarifu na svojom webovom sídle a zabezpečiť, aby sa aspoň základné údaje sprístupnili verejnosti v cestovnom poriadku, a ak je to možné, aj v priestoroch autobusovej stanice a v autobusoch, a aby osádka autobusu a revízori boli schopní informovať cestujúcich o sadzbách a ostatných cenách pred začatím prepravy a počas nej."
To ako teraz ma DPB povinnost aby vodic vedel informovat napr. o cene mesacneho PCL? Pripadne zakladne info o cestovnom v CP? Dost tazko vykonatelne, nie?