Áno, som presvedčený že ak bude niekto napríklad v okolí Kamenného námestia alebo na Šafku tak logicky po neexistencii linky 13 zvolí linku 5 a 11 na Vinohrady. Na nejaký výber miesta pre polhodinovú cestu vlakom sa môže každý vykašľať, sadne si každý akurát nie možno ideálne. A ušetrených 20 centov k tomu bude len príjemný bonus.
Len pozor, to bývalé odovzdávkové koľajisko Matadoru na Bratskej už nemá nič spoločné s Viedenskou električkou. Akurát tak to, že je v lokalite kadiaľ vtedy viedla trať.
Existuju niekde v Petrzalke este zvysky trate Viedenskej elektricky? Viem, ze vozovna este stoji a su tam nejake kolajnice nakladnej trate. Su tieto kolaje sucastou byvalej trate? Resp. kde v Petrzalke este su zvysky povodnej trate, alebo aspon nasypu? Existuje presna mapa trate na nasom uzemi? Nemyslim tu, co je tu na iMHD.
aha ok dakujem Vam pani, ja som bol v tom, ze to obratisko bolo situovane presne naopak (cize 11 vychadza z triangla smer centrum) no a ten kopec mi tam vobec nesedel ?
nahodou ja tomu celkom rozumiem vravia "odchody po 2 hodine rannej nebudu vykonane podla SELC ale podla SEC" a potom vymenuju, ktorych spojov sa to dotkne
pri tejto príležitosti ma napadá otázka - prečo sa miesto zväčšenia polomeru toho oblúka pri kopci vytvoril práve ten kopec? Nevedel som, že je to umelá stavba, preto som si pôvodne myslel, že kvôli nemu (bez nejakých zemných prác samozrejme) musel ten oblúk zostať tak ako bol. Ako vidím, je to ale presne naopak. Keď na tej lúke vznikne zástavba, bude už neskoro...
Električky nešli hore kopcom na lúku, pretože kopec sa tam urobil až po likvidácii obratiska. Išli doprava za roh, ako dnes idú na Komisárky, potom zacúvali doľava a vydali sa späť rovno na Čachtickú.
Ako je to s financovaním párty električky? Lebo po zhliadnutí pomaly na mol opitých deti, čo na tú električku čakali na ceste na Šafku, dúfam že mesto na to neprispieva ani eurom. A ak hej, tak potom je to pri súčasnej mizérií na zamyslenie, keďže to s plnením výkonov vo verejnom záujme a ani s iným verejným záujmom, nemá vôbec nič.
MatejBA