Reply on: no.ev.di. #170547:
V Pošni ani v Trávnikoch nebýva nikto, slovenčinár ?
Trasy trolejbusových liniek na Prievozskej sú tak dobré, že nie je dôvod trepať sa na Ružinovskú. Trolejbusmi sa celkom rýchlo dostanem na toľko zaujímavých cieľov, že aj keď potrebujem ísť na električky povedzme do Karlovky, tak idem radšej trolejbusom do mesta a až odtiaľ električkou
no.ev.di.
vyberám zo stránky : "Dôvody boli dva:
- prestavba pôvodných mestských ulíc na kapacitné komunikácie pre automobilovú dopravu od 70. rokov - Štefánikova, Šancová, Staromestská. Plánov bolo však viac napr. aj tzv. Priečna os, teda Štefanovičova - Ondrejský cintorín - autobusová stanica - Most Apollo (po jej časti ide súčasná električková trať na hlavnú stanicu).
- príprava rýchlodráhy (metra), ktorá mala zabezpečovať dopravu v smere centrum - stanica (a ďalej smerom na Trnavské mýto). Električková trať bola kvôli tomu preložená na Štefanovičovu a výhľadovo mala byť zrušená (spolu s celou električkovou sieťou)."
To si ako predstavovali viesť tú električkovú trať od STU? povrchovo a zbúrať čo tomu malo stáť v ceste či pod povrchom?