Reakcia na: Mza #11349:
Och bože, ja ti tu uvádzam príklad, chcem ti dokázať že pri prestupovej tarife nevieš kedy ti pôjde ďalší spoj, chcem ti naznačiť že aký by si si kúpil lístok, keď nevieš ako dlho ti cesta bude trvať a ty mi nato povieš že pôjdeš na inú zastávku, ja sa vzdávam ? ? ?. Ani ten problém neodpadá, lebo na prestup je 30 min a tiež je to dosť diskutabilné ako sa vyvinie situácia pri prestupe, že či to vôbec stihnem, preto si myslím že by to malo byť na počet zastávok a nie na čas.A to že má cesta trvať 9 min to bežný cestujúci nevie, a ani to nemá odkiaľ vedieť, lebo na zastávke ten čas neni napísaný, môže akurát tak hádať. A neviem si predstaviť ten chaozz, keby sa každý vyhováral že spoj meškal ...
cena tychto dokumentov je aspon pre mna vysoka.
Valec
Čo sa týka Žiliny, tak tu chodievam MHD len do školy (hore kopcom sa mi pešo nechce) a vtedy, keď by som to z časového hľadiska inak nestihol.
Ďakujem, že si mi poskytol o 33 Sk drahšiu alternatívu, najmä keď najbližších 28,5 hodiny som nikam cestovať nepotreboval (ráno som šiel na vlak zo ŽST Petržalky).
Ak chceš vedieť môj názor na časovú tarifu v ZA, stačí keď si pozrieš prešovkú. Lístok na 5 zastávok nahradím 10 minútovým, nad 5 30 minútovým (zvýšenia ceny na 14 Sk sa možno čo chvíľa dočkáme) a 60 minútový bude plus navyše. Ak nechceš, tak prestupovať vôbec nemusíš, ale ak budeš chcieť, tak sa za 14 Sk dostaneš aj z Cyrila a Metoda na Smrekovú. Ale toto by som až tak nevnucoval, stačilo by dať neobmedzený mesačník do cenovej úrovne cca 480-540 Sk (zľavnený za polovicu).