Nové zubačky pre Tatry sa už vyrábajú

Do Vysokých Tatier začnú prichádzať budúci rok.

V týchto dňoch prebieha vo Švajčiarsku výroba nových hybridných jednotiek pre tatranskú ozubnicovú a elektrickú železnicu. Päť nových hybridných jednotiek Stadler GTW plne obnoví vozidlový park zubačky Štrba - Štrbské Pleso a zároveň doplní kapacitu na tratiach TEŽ, keďže budú môcť premávať aj na týchto tratiach. Vozidlá by mali do Vysokých Tatier začať prichádzať v priebehu budúceho roka. Súčasťou objednávky je aj jeden multifunkčný rušeň.

"Nové vozidlá budú vybavené modernými bezpečnostnými a informačnými systémami, vďaka čomu budú mať cestujúci k dispozícii informácie o trase a aktuálnej polohe vlaku či označení a smerovaní jednotlivých vozidiel. Súčasťou bude kamerový systém a vďaka systému na anonymné počítanie osôb bude mať ZSSK detailné informácie o počtoch cestujúcich, ktorí prejdú nástupnými dverami. Samozrejmosťou bude klimatizácia, elektrické zásuvky či wi-fi pripojenie na internet a chýbať nebude priestor na odkladanie bicyklov, lyží, snoubordov a kočíkov. Ozubnicové jednotky budú mať bezbariérový vstup a vyčlenené priestory pre imobilných cestujúcich," uviedol hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko Tomáš Kováč.

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Bodaj by už jednotky ostali v týchto farbách a nedávali na ne ten strašný polep...