Šesť nových autobusov posilnilo popradskú MHD

Autobusy sú vybavené niekoľkými novinkami.

Dopravca SAD Poprad pri príležitosti reorganizácie linkového vedenia MHD zaradil do premávky aj šesticu úplne nových najmodernejších autobusov Mercedes-Benz Citaro C2. Vozidlá dĺžky 12 metrov s naftovým pohonom sú plne nízkopodlažné a klimatizované.

Autobusy prinášajú do Popradu aj niekoľko noviniek. Vybavené sú optickým a akustickým informačným systémom firmy Bustec s farebnými vonkajšími LED displejmi a vnútorným LCD displejom, pričom zobrazovaná farba čísla linky bude korešpondovať s farbou linky v cestovnom poriadku a v schéme liniek. Autobusy sú vybavené aj novým palubným počítačom Transdata Vesna s pokladňou a čítačkou kariet firmy Mikroelektronika. V autobusoch je zabudovaný aj kamerový systém.

V súvislosti s prebiehajúcou pandémiou koronavírusu boli autobusy v interiéri na prídržných tyčiach vybavené automatickými dávkovačmi dezinfekčného prostriedku od firmy Molpir, takže cestujúci si môžu pri nástupe pohodlne vydezinfikovať ruky.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.