Reakcia na: BB-Schuhu #52886:
a napriamo, bez súťaže ? Stotožňujem sa s tým, že to nie je úspora, len iné rozloženie, pretože nákupnú cenu napokon zaplatí kraj tak či tak. Takže dopravca získal na 5 rokov bez súťaže opäť všetky linky čo mal, a ustúpil v tom, že nebude odpisovať 6 ale 10 rokov. To by som bral aj ja.?
BB-Schuhu
Ako som sa už vlani vyjadril, podporujem športové akcie v meste, nemám nič proti maratónu, rovnako nie som proti snahe o bezkolíznu trasu maratónu vzhľadom k cestnej premávke. Ale mám za to, že trasa maratónu by sa dala vybrať takým spôsobom, aby MHD mohla aspoň ako-tak premávať. MHD podľa výlukového scenára je pre cestujúceho absolútne nepoužiteľná. ...ako keby nič ani nejazdilo.
Vlani sme si mali možnosť tento scenár prvýkrát odskúšať v praxi a skúsenosti boli veľmi negatívne. Aj to je dôvod to zopakovať opäť. Aspoň podľa logiky tohto mesta, žiaľ.
Ešte jeden detail na záver k tomu oznamu o výluke, cyklobus na Donovaly jazdí už 9:45 (nie 9:30).