Reakcia na: Danny #10950:
takýto návrh zmluvy však oproti návrhu BBDS nemá takmer žiadne výhody. Kartu má a bude mať podľa mňa 80% cestujúcich, ak nie aj viac. Ak nebudú môcť nastupovať všetkými dverami, potom sa ich ponuka oproti BBDS nijako nelíši, resp. vzhľadom k rušeniu trolejbusov, je možno aj horšia ? k dočasnej prevádzke trolejbusov: T-busy nemaju byť zrušené hneď od januára? - ale zrušené teda majú byť...? - mne to pripadá, akoby takéto NIJAKÉ riešenie malo slúžiť na umlčanie odporcov rušenia t-busov v BB ?
(mimi sorry ? )
inca
Znova hovoris len o ekologickom hladisku, ja som tych faktorov uviedol ovela viac. Este raz zdoraznujem - nie som ani zastanca ani odporca likvidacie trolejovky, neviem to posudit hlavne z ekonomickeho hladiska. Pritom ekonomicke hladisko bude pre buduceho prevadzkovatela najdolezitejsie. Prevadzkovatelovi pojde o zisk a na ekologiu sa kasle. Je to smutne, ale je to tak. Okrem toho aj pri nahradeni vsetkych trolejbusov autobusmi s EURO4 podla mna dojde v BB k zanedbatelnemu narastu emisii. Uvedomte si prosim hustotu dopravy cez BB, ake mnozstvo nakladnych automobilov horko-tazko splnajucich stare, alebo nesplnajucich ziadne normy prejde cez Bystricu kazdy den. Obchvatu BB sa uz asi ja nedozijem ale som presvedceny, ze by z ekologickeho hladiska pomohol vyrazne.
Niekto to tu uz pisal - sucasna situacia je dosledkom dlhorocneho nezaujmu mesta aj SAD BBDS nielen o MHD, ale aj o rozvoj dopravy v regione. Ked nieco pada na hubu tak su spravidla na vyber len zle riesenia.