To by ma zaujimalo tiez.
Sky Europe vsak od letnej sezony rusi aj spoje do Tatier, takze nemyslim ze by zavadzali linku do Bystrice.
Ono otazka je - odkial by sa sem malo lietat.
Z Blavy? - to je nezmysel, to je rychlejsie autom.
Z Prahy - to by nebola frekvencia. Nocny vlak ma 1 vagon a byva poloprazdny. Vyuzite by to bolo jedine v pondelok rano (resp. v nedelu vecer) a naspat v piatok vecer, a to by bystrici asi moc nepomohlo. Jedine ze by tieto 2 lety z Kosic mali v BB medzipristatie. Tejto variante by som fandil, este keby lietali z Kbelov miesto Ruzyni.
Ine mesta, to sa mi nezda realne, jedine nejaky charter.
Za prvej republiky lietala vnutrostatna linka na tejto trase:
Praha-Brno-Bratislava-Sliac-Kocice-Uzhorod
To by bolo pekne, bohuzial dnes uz na uzemi 3 statov a asi by to tie medzipristatia trochu predrazovali.
Sky Europe vsak od letnej sezony rusi aj spoje do Tatier, takze nemyslim ze by zavadzali linku do Bystrice.
Ono otazka je - odkial by sa sem malo lietat.
Z Blavy? - to je nezmysel, to je rychlejsie autom.
Z Prahy - to by nebola frekvencia. Nocny vlak ma 1 vagon a byva poloprazdny. Vyuzite by to bolo jedine v pondelok rano (resp. v nedelu vecer) a naspat v piatok vecer, a to by bystrici asi moc nepomohlo. Jedine ze by tieto 2 lety z Kosic mali v BB medzipristatie. Tejto variante by som fandil, este keby lietali z Kbelov miesto Ruzyni.
Ine mesta, to sa mi nezda realne, jedine nejaky charter.
Za prvej republiky lietala vnutrostatna linka na tejto trase:
Praha-Brno-Bratislava-Sliac-Kocice-Uzhorod
To by bolo pekne, bohuzial dnes uz na uzemi 3 statov a asi by to tie medzipristatia trochu predrazovali.
Petik
No ja sa az tak nevyznam, takze pre mna 73x je to iste, rovnako ako aj RTO=Jelcz.
Trat do Harmanca - v roku 1940 bola dostavana nova (sucasna) trat. Stara trat bola uz predtym.
Ale knizku by som chcel. Kto to predava? ZSR?
Inak netusite ci ma nejaku www stranku alebo ci este vobec existuje NADAS (Nakladatelstvo dopravy a spojov)? Moje patranie po internete je zatial neuspesne. Tam by mohli mat zaujimave citanie.
A predsa len sa este vratim k tej trati do Harmanca. Po WW2 bola trat Zilina-BB-Margecany-Kosice urcena na urychlenu elektrifikaciu. Neskor sa pocitalo s elektrifikaciou trate z Bryndziarne cez Pazravu do Martina v suvislosti s elektrifikaciou trate Surany-Bryndziaren. Dokonca sa aj nejak upravovali tunely, aby vyhovovali novym normam na elektrifikaciu. Teraz to vraj znova nevyhovuje este novsim normam.
Minuly tyzden som pozeral na stranke ministerstva dopravy a spojov nejake strategie, ale cuduj sa svete, elektrifikacia trate BB-Martin sa nikde nespomina. Skoda. Myslim ze teren je na elektrinu idealny. Jedine ze by ministerstvo zamyslalo dhodobo zachovat idylu a neposkvrnenu prirodu pre jazdy turistickych parnych vlakov.