Reakcia na: Papyr #7039:
Stále reagujem na to, že všetko má svoje príčiny, aj zdravotníctvo, aj doprava, aj celá ekonomika. Mám za to že ako odborník na zdravotníctvo ste radšej zdupkali do Prahy. Prečo ste sa nesnažili riešiť problémy tu na Slovensku? Ja sa z danou situáciou nemôžem zmieriť ako vy. Tu treba denne prepraviť cca 60-70 tis. cestujúcich a nemožno zdupkať. A prečo má trolejbus takú spotrebu? Autobus kúri vlastne odpadovým teplom, t.j. vodou ohriatou motorom. Trolejbus , tak ako ste správne napísali, kúri ďaľšou energiou, ktorá ide do motorčekov a špirál na kúrenie. Väčšia spotreba je daná aj stratami na vedení, počas zimného obdobia : zvody, pálenie uhlíkou - iskrenie pri námraze atď.

Papyr
Je este dnes nejaky dovod, preco nedat pred bystrickou MHD prednost osobnemu automobilu? Skuste si predstavit, ze ste bezny Bystrican, myslim, ze by ste tuto otazku vobec neriesili. Auto je komfortnejsie, vykurene, flexibilne, sukromnejsie a dnes uz aj lacnejsie. MHD zostava "metodou volby" uz len pri preprave deti a starcov. Ti vam veru na fungovanie MHD nezarobia. Za chvilu skrachujete, pan Snopko. Uvedomujete si to?