Reakcia na: Frangar #54245:
Ked uz spominas tu skandinaviu, tak ano, su tam rovnako lakomi ako tu na slovensku. Rovnako aj tam miesto toho aby dali normalne platy miestnym soferom ich nahradzaju gastarbeitrami zkade-tade, napriklad zo strednej europy.A ten vypocet mas sice spravny, ale nezodpoveda realite. Asi ako uloha: Ak robotnik vykope jamu za hodinu, kolko to bude trvat 3600 robotnikom.
Za tych 200 400 EUR by si totiz mal opat len ukraincov, len s vyzsimi platmi. Ukrainci totiz prisli kvoli tomu ze plat s ktorym ratas uz neboli dalsi slovenski zaujemcovia. Takze nizsi plat je len bonus. Aby si zamestnal dalsich slovenskych soferov, musis ponuknut vyzsi plat vsetkym a to uz zacnu vyrazne rychlejsie rast naklady.
BB-Schuhu
https://mybystrica.sme.sk/c/22021861/z-brezna-bude-jazdit-historicky-vlak-do-slovenskeho-raja-i-na-zbojsku.html#ixzz5bqQCZGoU
Podľa popisu mi to vychádza na Modrý šíp M274, čo je ozaj rarita na našich tratiach.
Medzi Salgótarjánom a stredoslovenskými lyžiarskymi strediskami (Hriňová-Košútka, Tále, Krupová-CHOPOK JUH) bude premávať pravidelný skibus
https://mybystrica.sme.sk/c/22029674/lyziarske-strediska-v-nasom-kraji-a-madarsky-salgotarjan-prepoji-vikendovy-skibus.html?ref=njctse