Dopravné obmedzenia na Huštáku
https://mybystrica.sme.sk/c/20885912/vodici-pripravte-sa-na-dopravne-obmedzenia-na-hustaku.html
Trocha nerozumiem tomu, že "dočasne"? Ako je to myslené? Však tá cesta poza OC Point aj s novou zastávkou tam hádam budú nastálo. Alebo teda po oprave otvoria aj súčasnú cestu (tá v prvotnom projekte vôbec nemala byť, potom len ako obslužná jednosmerka).
Pre verejnú dopravu je tam pripravená nová zastávková nika, ktorá má byť náhradou za súčasnú zastávku H. Vajanského. V opačnom smere sa dá predpokladať, že autobusy budú zastavovať na zastávke Europa SC, teda za predpokladu, ak súčasnú cestu uzatvoria.
https://mybystrica.sme.sk/c/20885912/vodici-pripravte-sa-na-dopravne-obmedzenia-na-hustaku.html
Trocha nerozumiem tomu, že "dočasne"? Ako je to myslené? Však tá cesta poza OC Point aj s novou zastávkou tam hádam budú nastálo. Alebo teda po oprave otvoria aj súčasnú cestu (tá v prvotnom projekte vôbec nemala byť, potom len ako obslužná jednosmerka).
Pre verejnú dopravu je tam pripravená nová zastávková nika, ktorá má byť náhradou za súčasnú zastávku H. Vajanského. V opačnom smere sa dá predpokladať, že autobusy budú zastavovať na zastávke Europa SC, teda za predpokladu, ak súčasnú cestu uzatvoria.
PIT
S baterkáčmi presne ako píšeš, však to je až na smiech.
No dva oznamy - jeden od dopravcov, druhý od MsÚ a teraz si cestujúci vyber. Vychádzajme z toho, že dopravcovia vedia lepšie, ako to idú realizovať a MsÚ nevie popísať, čo sa bude diať (alebo došlo k zmene medzitým).
"Trolejbusová linka č.7 bude z pôvodnej trasy v smere na Nám. Ľ. Štúra odklonená na Švermovu ulicu." - a akože v opačnom smere nie? A použiť "Švermovu ulicu" ako vysvetlenie obchádzkovej trasy namiesto napr. Úsvitu... ? Asi by lepšie MsÚ urobil, keby sa do vysvetľovania obchádzok ani nepúšťal a dal tam radšej odkaz na podrobnejší popis spracovaný dopravcami.
Variant z oznamu MsÚ očakával asi jazdu 601451 od Nám. Ľ. Štúra na Pršiansku terasu a na Mosadznej prestup do nejakého menšieho vozidla, ktorým by jazdili do Malachova cez tú úzku asfaltovú cestu odbočujúc doprava z cesty III/2416 ešte pred zastávkou Farma pod Pršanmi, popri vleku a pripojením na konci Malachova, odkiaľ by spätne rozviezol ľudí po Malachove a potom zase naspäť.
Variant z oznamu dopravcov asi očakáva prestup do toho menšieho vozidla na Nám. Ľ. Štúra, odkiaľ bude jazdiť tak, že úsek po Poľnej obíde odbočením zo Sládkovičovej paralelne po Malachovskej ceste (i keď je tam značkou prejazd zákázaný). Kto vie, aký dopravca bude premávať na tom menšom vozidle.