Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: expresbb #44410:
Presne ako píšeš - tie čísla sú tak, ako ich podávajú ďalej, absolútne nezmyselné a nevyjadrujú v podstate vôbec nič, akurát že neznalý novinár ešte z takého bludu urobí nadpis pre senzáciu.
Uvádzané percentá hovoria o využití ponúkanej kapacity, t. j. môžem poslať jeden deň na vlak v špičke motorku a využitie môže mať 105 % a rovnako tak môžem na ten istý vlak, v ktorom by však druhý deň išiel dvojnásobný počet cestujúcich, poslať 10-vozňovú súpravu a využitie bude napr. 15 % - hrozné číslo - tak zrušme nevyužitý vlak, však čo na tom, že sme získali dvojnásobnú tržbu a problém je, že máme zbytočne veľa vagónov v radení vlaku, resp. cestujúcicm poskytujeme rôznu úroveň kvality čo do pohodlia cesty a pod. Niektorí ľudia si stále naivne myslia, že vozidlo je primerane využité vtedy, ak v ňom je 8 osôb na metri štvorcovom.
Ten VÚD by mali asi radšej zrušiť, pretože sa nepamätám, kedy posledne od neho vyšlo von niečo rozumné a tak sa urobí asi menej škody.
Reakcia na: expresbb #44410:
Kremničan ani nespomínaj, fakt to bývalo natrieskané. Veľa ľudí sa chodilo kúpať do Kremnice práve týmto vlakom.
Reakcia na: brefos #44409:
Len zase niekto porovnáva neporovnateľné. Je rozdiel, keď na trati jazdí veľká súprava a je rozdiel, keď tam behajú bagety. Jasne, že potom to dopadne lepšie pre bagety ako pre veľkú súpravu. Namiesto percent by bol výstižnejší údaj o priemernom počte cestujúcich, alebo na akú súpravu to rátali tie percentá. A podľa predstaviteľov železníc, tieto najvyužívanejšie spoje treba zoptimalizovať (zaviesť podľa potreby-teda už viac nepôjde; viď Kremničan.)
Dnes som bol trocha omrknúť priestor budúceho PP Majer-Šalková. V podstate nič nové, prebieha výstavba inžinierskych sietí (vodovod by mal byť v tomto čase už dokončený a pripravený na kolaudáciu). Budúca cestná komunikácia je vysypaná štrkom a stále sa na nej pracuje. Vychádza to tak, že komunikácia sa stavia presne po úroveň zastávky Šalková, otoč. na opačnom brehu Hrona. Zatiaľ mi teda nie je jasné, či táto komunikácia tu bude slepo ukončená, alebo sa postaví aj nejaké prepojenie na Šalkovú, čo by sa javilo ako žiadúce. Nateraz ale tomu nič nenasvedčuje a ak dôjde k takémuto niečomu, zrejme to bude až počas prevádzky PP.
http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/krimi-a-nehody/v-ivanke-pri-dunaji-sa-zrazil-vlak-s-autom.html
Dokedy ešte budú šoféri áut hazardovať nielen so svojimi životmi? R833 cca 150min, R835 cca 40min. Meškanie sa dotklo aj iných vlakov na trati Bratislava - Šurany
Reakcia na: kvorka #44385:
Má to svoj dôvod. Toto vozidlo nieje splynofikované, tak zrejme preto je nasadené na túto linku. BB-Schuhu mi hneď vravel, že pravdepodobne tento voz nasadia, keďže nemá teraz veľké využitie. ?
Vláčik Pretórium začne premávať od 30. júna 2011 každú stredu, piatok a nedeľu s odchodom z námestia SNP o 11., 12., 14., 15., 16. a 17. hodine.
Cena lístka je 1€ za osobu.
Tie rádoby "ŠPZ" vyzerajú hrozne.. ? Keby vzadu a vpredu neboli tie "ŠPZ", ale taký štýl EČ ako je na boku, a ešte na tom mieste, kde mali 30Trky tie provizórne EČ doteraz, tak by to vyzeralo vzorovo...
Reakcia na: LUK #44401:
práve som ho videl na linke 4 - tak nejako je to ozaj fajn. ?
Reakcia na: LUK #44401:
Predok chvalim. Zadok mohol byt trochu lepsi. Mohlo to mat napr cierne oramovanie, alebo nejake pozadie (napr strieborne). Ale celkovo pochvala.
Reakcia na: Danny #44399:
Myslím že nikto z kompetentných nebude ochotný zodpovedať na tieto otázky. Však o pár dní bude (skoro) všetko jasné...
Reakcia na: BB-Schuhu #44389:
Ako sa ponahlaju s tym srotovanim 😕
Ci to boli dlho odstavene t-busy?
Ozaj, uz sa rozhodlo, co sa ponecha a co z existujucich t-busov zosrotuje?
Ale som zvedavy 🙂 A tie 2 najnovsie klbove idu kedy do GO? 🙂 (Pocas doby GO by mali ponechat aj 2 starsie klbove...)

To boli vseobecne mierene otazky, nie ciste na Schuhu-ho 😉
Neviete mi niekto povedať, že ako to vyzerá s predvolebným sľubom obnovenia premávky osobných vlakov na trati Zvolen - Šahy? Nemáte prehľad aj o regionálnej trati 162 : Lučenec - Utekáč? ?
Reakcia na: PIT #44393:
že kartu si nabiješ aj u vodiča. Nič iné mi z toho nevyplýva. Keďže prepravný poriadok nový nie je, a tarifa rieši aj vylúčenie dopravy (viď nočák a kočíky), hľadal som to tu ako v jedinom novom dokuemnte. Ale preto hovorím - ktovie. ?
Zostáva už iba desať dní do sprevádzkovania nových trolejbusov a zaujímalo by ma, či sa bude (ešte pred ich zaradením do premávky) konať aj nejaká prezentácia tak, ako to bolo aj v prípade Citelisov?
Reakcia na: roman85 #44394:
Požiadavku na zavedenie spoja L23 na večernú zmenu o 22:00 v Majeri tu už niekto spomínal aj dávnejšie. Skús napísať na mesto BB (príp. aj dopravcovi - SAD ZV - na adresu doprava@sadzv.sk). Táto myšlienka nie je zlá a myslím, že máš šancu uspieť. Dokonca aj v prípade, že by si chcel využiť prestup na Námestí slobody z liniek 42+56 (ktoré idú tiež do Majera), tak veľkú šancu nemáš, keďže L42 prichádza do Majera cca 22:05, čo je zrejme dosť neskoro.
Reakcia na: PIT #44391:
kde presne sa obratit , ide o to ze v majeri robi vela ludi(cca 10 ludi na smene zo sasovej) na 3 smeny tak ako ja ,.. mozna keby som mal pravidelne spoje do roboty 5,30 13,30 21,30 a z roboty 6,10 14,10 22,10 tak by som toho mojho modreho tatosa odparkoval

inak bolo by vvhodne keby tieto spoje chodili aj cez viknd kedze ani doka bus nechodi ,,,
Reakcia na: kvorka #44385:
Nemyslím si, že by si v takomto dokumente mal vôbec hľadať spôsob používania čipových kariet, nakoľko sa jedná o tarifné podmienky, ktoré upravujú druhy poplatkov a sadzby za ne a podmienky, za ktoré sa sadzby uplatňujú. Ostatné podmienky, za ktorých sa preprava uskutočňuje, stanovuje prepravný poriadok.

Inak keď už sme pritom, tak podľa toho zverejneného dokumentu (na ktorom mimochodom chýba podpis primátora ?): "Cestovné v hotovosti sa uhrádza u vodiča, s použitím DK u vodiča a na predajných miestach dopravcu.", z čoho mi veľmi nie je jasné, čo týmto chcel autor povedať...

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu
Dátum a čas príspevkov

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.