Reakcia na: Papyr #17706:
Myslím, že Connex ani žiadna iná seriózna spoločnosť by už o prevádzkovanie MHD v BB ani nestála. Ty by si na ich mieste chcel za partnera niekoho ako je súčasné mestské vedenie? Takže nám opäť ostávajú len neseriózne spoločnosti...A čo sa týka odlivu cestujúcich, nie som si istý, či ešte má kto z MHD odísť. Každý kto si to mohol dovoliť prešiel na IAD alebo pešobus, v autobusoch už zostali len zúfalci. O pár rokov tu bude presne taká situácia ako vo väčšine miest v Anglicku - predražené, úplne prázdne autobusy, cesty v špičke zabetónované stojacimi autami, magistráty márne sa snažiace prilákať ľudí do verejnej dopravy a ľudia čo na verejnú dopravu zvysoka kašlú, pretože ju majú zafixovanú ako totálne nespoľahlivú...

Papyr
V prvom rade mesto Banska Bystrica - na MHD srdecne kasle, nema absolutne ziadnu koncepciu, ako na to, jedine, co ich zaujima, je, za kolko korun sa odjazdi kilometer pri vykonoch z roku 2004 (akoby vykony z roku 2004 boli nejako oslnujuce). Take veci, ako 25-milionovy prispevok na kupu nizkopodlaznych trolejbusov by som od bystrickeho magistratu fakt necakal nikdy.
Druhym, kto chyboval, bola BBDS. Vedoma si svojej vyhody a "nepotrestatelnosti" (mala trolejbusy) cestujucim strpcovala zivot. Jej sluzby nestali za vela.
Ale potom prisla SAD ZV, absolutne nepripravena prevziat MHD v sibenicnej lehote a tri ci styri mesiace bolo cestovanie nocnou morou aj pre otrlych ludi zvyknutych na "servis" BBDS. A v podstatnych veciach nedoslo k vobec ziadnemu zlepseniu.
Je celkom mozne, ako pises, ze MHD dostane za rok ci za dva Connex alebo niekto iny, lebo ponukne lacnejsiu cenu za km ako predtym BBDS a SAD ZV a opat sa bude kaslat na to, ci ma s cim jazdit, ci tu MHD nejak rozvija, ci su uziavtelia spokojni, podstatne je, ze cena za km bude najvyhodnejsia. Ked medzitym ludia znechutene od MHD odidu a napchaju sa do aut, tym lepsie, budu sa dat obmedzit kilometre a tym sa znizia aj platby. SAD ZV by mala svoje vystriedanie niekym dalsim ocakavat: Sama sa predsa neocakavane dostala nepripravena k prevadzkovaniu MHD v Banskej Bystrici.
Pritom existuje tak vela rieseni, vratane jednoduchych a ucinnych... ale ten vsepohlcujuci nezaujem Mesta B. Bystrica o vlastnu MHD tomu brani.