Reakcia na: Cerno #1557:
v Ziline je aj casovy listok bez obmedzenia jazd - na 1 den. Inak su take okrem BA, KE aj v PO.Bol som v tom Brezne. Tolko veteranov som uz davno nevidel. Ale doprava bola husta. Nasa 596AJ jazdi na vnutromestskych linkach. Napr. Namestie - zel. stanica, ci Nemocnica - Namestie - zel. stanica. Akurat strhli nalepku MHD BB a vypli BUSE.
Dopravny podnik Brezno s.r.o. (DPB
), cize Diago ma bordovu Karosu C 734.0x. Nevidel som ziadny oznacnik, ani vyvesku. Zastavky ma spolocne s SAD.Vykusal som si 351BJ. Hlasi OK, vnutorny transparent sa meni az ked odhlasi zastavku, teda je 1 pozadu. 351 ani 352 nemaju lepene skla. Videl som aj 592 a 594. Vsak zajtra bude vypravicka.
Pred stanicou je pekny chaos, troliky stoja po celej ulici.
BTW: hoci spim, ked uz som o tej 7h v robote tak si hned zapnem iMHD. Kym sa zobudim a zacnem pracovat, uz mam diskusiu precitanu
.
Petik
Nemyslim ze prave BB by mala sancu dostat specialne na tento ucel dotaciu od Europskej Socialistickej Unie. To si musi ufinancovat samosprava.
Myslim, ze nejde efektivne dotovat podnik, ktory prevadzkuje nielen mestsku dopravu. Preto by prvorady ciel mal byt vyclenenie mestkej dopravy z CSAD. A teraz je najvyssi cas, ked sa CSAD sprivatizuje, potom uz bude neskoro, resp. bude to pre mesto ovela nakladnejsie. Na com to vlastne cele ustrnulo? Myslel som, ze ked zalozili MHD a.s. tak cela mestska doprava prejde na nich...
Mne osobne ako sviatocnemu cestujucemu v bystrickej MHD neprekaza ani tak absencia dlhodobejsich casovych listkov, ako skor neprestupnost tarifu a strasna pomalost (=nastupovanie jednymi dvermi).
Re #1544 Nepredali nahodou uz to nadrazie niekomu inemu? Mne sa zda, ze tam boli nejake vlastnicke zmeny ked odtial vyhnali MHD. Alebo boli aspon nejake reci...
Myslim ze vzhladom na otvorenie Kauflandu kusok vedla by tam mohli urobit nejaku nakupnu galeriu.
To som zvadavy ci v Kauflande budu aj nejake obchody alebo to bude len dalsi hnusny hypermarket typu bystricke Tesco.
BTW chlapi ako to robite, ze sem prispievate tak skoro rano?