Reply on: Inca #6078:
Opäť - koľko zamestnancov z tých hypotetických 500 cestuje (a koľkokrát do roka) diaľkovými linkami??? Možno päť percent častejšie ako raz do roka (ale to sa už aj zamotávam do odhadov)...
http://www.stadt.sg.ch/mobilitaet_-_umwelt/oeffentlicher_verkehr/vbsg/preise.html
Inca
1. Vodicov nie je zdaleka 500
2. Aj zamestnanci dopravnych podnikov maju rezijne vyhody
3. Myslim, ze vodic MHD zarobi viac ako 13000 v hrubom aj ked za cenu nadcasov.
Jasne, bavime sa o hypotetickych cislach. Ale su to cisla o ktorych sa oficialne nehovori. Sukromni dopravcovia mozno svojim zamestnancom poskytnu nieco na sposob rezijmych vyhod - ak na to maju peniaze. Kazdopadne nepytaju peniaze od statu (mesta).
Ja nehovorim ze mam Kralikovu fotografiu nad postelou ale v niecom ma pravdu: ukazte mi vase uctovne doklady, preukazte opodstatnenost dotacii a mesto vam peniaze da. tak, ako to bezi v Cechach kde sa musi dokladovat vsetko. Teraz samozrejme nehovorim o trzbach ktore su v elektronickych pokladniach ale o nakladoch. To pochopitelne vyzaduje zo strany statu, mesta alebo ineho dotujuceho subjektu pristup k dokladom a hlavne ludi, ktori vedia co kontroluju. Na strane druhej nemoze SAD povedat ze chce x penazi bez toho, aby bolo mozne skontrolovat na co budu pouzite.