Reply on: Inca #6078:
Opäť - koľko zamestnancov z tých hypotetických 500 cestuje (a koľkokrát do roka) diaľkovými linkami??? Možno päť percent častejšie ako raz do roka (ale to sa už aj zamotávam do odhadov)...
http://www.stadt.sg.ch/mobilitaet_-_umwelt/oeffentlicher_verkehr/vbsg/preise.html
Inca
500 zamestnancov + 500 manzeliek (manzelov) + 500 deti
cize 1500 ludi do roboty (skoly) a nazad. Povedzme ze by vsetci mali cipovu kartu takze naklady su (11,50+11,50+6,50 Sk) krat 2. Zaokruhlime na 60Sk. Krat 500 = 30000 denne. Krat pocet pracovnych dni do roka povedzme 6 milionov.
Nepocitame do toho rodiny s viacerymi detmi, rodiny zijuce mimo BB, rodiny, ktore musia prestupovat, rodiny, ktorych deti chodia do skoly napriklad v BA, KE, ZA.
Velmi triezvy odhad: 10 milionov Sk do roka, ono to asi bude viac. Ovela viac. Tvoje "ak ho to nic nestoji" je pravdive. Otazka je ci je uvedeny vypadok trzieb zahrnuty v ziadanej dotacii alebo nie.
Ad absurdum: Kazdy obyvatel BB da do roka minimalne 70 Sk aby sa zamestnanci SAD mohli vozit zadarmo.