Reply on: LUK #8127:
Áno tou spojnicou Rakytovce, ČOV - Rakytovce (pri zvonici) premávali spoje MHD v "a" predĺžené až do Hronseku. Nebolo to ale prvýkrát. V časoch, keď ešte Rakytovce nemali MHD, tak touto cestou zachádzali do Rakytoviec (od dnešnej ČOV) prímestské autobusy na linke BB-Badín. V Rakytovciach sa bus otočil, vrátil späť k ČOV (vtedy hlavná cesta BB-ZV), pokračoval k zastávke Badín, rázc. a odtiaľ do Badína. Inou zaujímavosťou je, že po zavedení prímestskej dopravy v 1997 do Vlkanovej a Hronseku a o rok neskôr aj rozsiahlej redukcii sa stalo to, že Vlkanová a Hronsek nemali cez víkend žiadny autobus (mali iba železničnú dopravu), do Badína jazdili v "a" iba 2-3 spoje. O ďalšie 2 roky neskôr (2000) sa sem zaviedla MHD a počet spojov sa do týchto obcí značne rozšíril. Podobný scenár bol aj v prípade Môlče. Teraz sú to síce opäť prímestské linky, ale s pásmom MHD a rovnakým počtom spojov ako z čias MHD. V prímestskej doprave bolo jednoznačne najhoršie z pohľadu cestujúceho obdobie po roku 1998. Úplne zredukovaný CP, staré vozidlá, zanedbaná obnova a od roku 2000 sa k tomu pridalo nasadzovanie malých Mercedesov aj na vyťažené linky (napr. Poniky).
V BB vedia na vybratych usekoch (meniarnach) zmenit napatie ked testuju 600 V trolejbus.
fragma
Áno, ten Badín si s 2-3 spojmi pamätám (ráno + 15:30a -to bola hanba, porovnateľné so súčasnými Pršanmi ?), teraz 17 spojov (rátam aj okraj Badín-škola). Vlkanová-Hronsek-vlak 100% v "a" ?, len z nácestnými zastávkami to muselo byť horšie (teraz poprepájané obsluhou viacerých sídiel dokopy Radvaň-Kráľová-/predtým Iliaš,most/-Kremnička-Rakytovce-Badín,okraj-Vlkanová-Hronsek. Môlča si jednoznačne polepšila.
Tak uvidíme, ako bude od 09/11 písať novú kapitolu histórie linka na Horné Pršany ako tarifa MHD ☺