Reply on: expresbb #43871:
pardon, ale ja do technických vecí nevidím tak moc, takže o čo presne ide?Ja môžem povedať iba toľko, že Česi napr. nakúpia 33 regio jednotiek RS-1 od Stadleru. Kapacity to má toľko čo asi dve 811, no predsa budú aj takéto malé vlaky prevádzkovať na daných tratiach a navyše zvyšujú komfort. Naše železnice ako keby boli v tomto akosi úplne izolované, lebo keď som hľadal informácie o jednotkách ako Desiro, Talent, Flirt a iných moderných motorových vlakových jednotkách pre prímestskú či regionálnu dopravu, tak som našiel referencie na ich prevádzku v krajinách ako Maďarsko, Česko, Poľsko, dokonca aj Rumunsko a Rusko tam boli myslím.

no.ev.di.
Re #43859 BB-Schuhu: ďalším problémom je aj to, že doteraz nám tu premávajú staré modernizované/reinkarnované črepy 810, namiesto toho aby sme tu mali moderné regio jednotky, ktoré by šetrili náklady a aj zatraktívnili cestovanie vlakom. Kupovanie 813+913 je vyhadzovanie peňazí do vačku istého pána Mórica, čo si dáva do vačku zo zakázok pre ŽOSky na zbytočné modernizácie toho, čo na západe je už passé.