Reply on: expresbb #43871:
pardon, ale ja do technických vecí nevidím tak moc, takže o čo presne ide?Ja môžem povedať iba toľko, že Česi napr. nakúpia 33 regio jednotiek RS-1 od Stadleru. Kapacity to má toľko čo asi dve 811, no predsa budú aj takéto malé vlaky prevádzkovať na daných tratiach a navyše zvyšujú komfort. Naše železnice ako keby boli v tomto akosi úplne izolované, lebo keď som hľadal informácie o jednotkách ako Desiro, Talent, Flirt a iných moderných motorových vlakových jednotkách pre prímestskú či regionálnu dopravu, tak som našiel referencie na ich prevádzku v krajinách ako Maďarsko, Česko, Poľsko, dokonca aj Rumunsko a Rusko tam boli myslím.

810zssk
Autobus ma ovela nizsie naklady, preto sa ho oplati prevadzkovat aj pri rovnakom pocet ludi pre ktory sa vlak neoplati. Druha vec je ze stat moze nieco povazovat za zbytocne, VUCka nie. To je chyba systemu kde je vela objednavatelov dopravy.