Reply on: expresbb #43871:
pardon, ale ja do technických vecí nevidím tak moc, takže o čo presne ide?Ja môžem povedať iba toľko, že Česi napr. nakúpia 33 regio jednotiek RS-1 od Stadleru. Kapacity to má toľko čo asi dve 811, no predsa budú aj takéto malé vlaky prevádzkovať na daných tratiach a navyše zvyšujú komfort. Naše železnice ako keby boli v tomto akosi úplne izolované, lebo keď som hľadal informácie o jednotkách ako Desiro, Talent, Flirt a iných moderných motorových vlakových jednotkách pre prímestskú či regionálnu dopravu, tak som našiel referencie na ich prevádzku v krajinách ako Maďarsko, Česko, Poľsko, dokonca aj Rumunsko a Rusko tam boli myslím.

wizard112
Druhá vec - cestujúci sa má záujem dostať z jedného miesta na druhé a väčšine je úplne jedno, čím pôjdu (v prímestskej doprave). Oni sa potrebujú prepraviť a nie prepraviť vlakom, ak im autobus ponúkne porovnateľné možnosti uspokojiť dopyt (tým myslím podobné dochádzkové vzdialenosti k zastávkam, kapacitu, cenu cestovného, vyhovujúce časy spojov, pohodlie atď.) po premiestnení, nevidím dôvod, prečo by protestovali. Ľudia sa väčšinou boja, že po zrušení vlaku im nezavedú autobus alebo si len nevedia predstaviť, že namiesto vlaku pôjdu autobusom.