Reply on: no.ev.di. #43872:
840 ZSSK ti nieco hovori? A momentalne vyrabana 861 ZSSK ti nieco hovori? Kde do p~~e si na tom nete hladal?To, ze ceske RS1 su nakupovane Ceskymi drahami vyhradne a iba preto, ze Liberecky a myslim ze este jeden (kralovehradecky?) kraj si to dali do podmienok poskytnutia licencie a dotacie, cize kto nema moderne vozidlo, nesplna kriteria a vobec sa nemoze zucastnit? Keby si nejaky slovensky samospravny kraj dal do podmienky NP vozidla, tiez by sa museli ZSSK stiahnut alebo take vozidla rychlo kupit.

wizard112
Druhá vec - cestujúci sa má záujem dostať z jedného miesta na druhé a väčšine je úplne jedno, čím pôjdu (v prímestskej doprave). Oni sa potrebujú prepraviť a nie prepraviť vlakom, ak im autobus ponúkne porovnateľné možnosti uspokojiť dopyt (tým myslím podobné dochádzkové vzdialenosti k zastávkam, kapacitu, cenu cestovného, vyhovujúce časy spojov, pohodlie atď.) po premiestnení, nevidím dôvod, prečo by protestovali. Ľudia sa väčšinou boja, že po zrušení vlaku im nezavedú autobus alebo si len nevedia predstaviť, že namiesto vlaku pôjdu autobusom.