BB-Schuhu: ČIERNY BALOG. V poslednom období privádza Čiernohronská železnica (ČHŽ) do Čierneho Balogu za sezónu okolo 40 tisíc návštevníkov. Tohtoročná dvadsiata, ktorú otvoria 1. mája bude výnimočná. Po prvý raz vypravia vlak ČHŽ aj smerom na Dobroč.
http://bystrica.sme.sk/c/5870697/symbolicky-vlak-vypravia-1-maja.html
http://bystrica.sme.sk/c/5870697/symbolicky-vlak-vypravia-1-maja.html

wizard112
Druhá vec - cestujúci sa má záujem dostať z jedného miesta na druhé a väčšine je úplne jedno, čím pôjdu (v prímestskej doprave). Oni sa potrebujú prepraviť a nie prepraviť vlakom, ak im autobus ponúkne porovnateľné možnosti uspokojiť dopyt (tým myslím podobné dochádzkové vzdialenosti k zastávkam, kapacitu, cenu cestovného, vyhovujúce časy spojov, pohodlie atď.) po premiestnení, nevidím dôvod, prečo by protestovali. Ľudia sa väčšinou boja, že po zrušení vlaku im nezavedú autobus alebo si len nevedia predstaviť, že namiesto vlaku pôjdu autobusom.