Taký skoro Off topic: Vrakosa B732NG 1705, ktorú DPB a. s. zapožičal "nezištne" SADke Zvolen na zabezpečenie MHD v Banskej Bytstrici, a v samotnej BB sa ani neukázala, premávala väčšinou na medzimestskej linke (hoci je to mestský typ, zatiaľ čo 734, 5, 6 a 934 premávajú po meste); teda tá 1705 je už naspäť v Bratislave, v bežnej premávke ☺


Danny
Ako usetrit pri pripadnej vystavbe trolejbusovej trate do Sasovej (cisto hypotetickej)
Ak sa dobre pamatam, na stretnuti s Ing. Snopkom mi bolo povedane, ze 1 nerezovy trolejovy stlp stoji 50 000 Sk. Teda ak som si tu cifru dobre zapamatal.
Chcel by som sa spytat, na kolko vychadza betonovy, ake pouzivaju (mozno vylucne) v Ziline. Urcite bude nepomerne lacnejsi. Presnejsie by vedeli povedat asi elektrikari. Zivotnost tychto stlpov je myslim aspon 40 rokov...
Zilincania, neviete ako to je?
P.S.: Je az hanebne, ze pri vystavbe maleho severneho obchvatu mesta, v Sasovej, (poklepkane Meciarom), bola tak priserne zbabrane osadenie trolejovych slpov+osvetlenie, kedze su vo vacsom rozostupe ako asi norma dovoluje. Aj tak, ak by boli osadene v spravnom odstupe, su pre trolejove vedenie uplne nepouzitelne (stlpy nemaju takmer ziadne zaklady....!!!)