Reply on: Karol Nagy #11985:
ešte raz: sieť je zapnutá (pod napätím) stále. či vozidlá jazdia alebo nie, či je noc alebo deň, či je leto alebo zima,.... jednoducho stále
čo sa týka cien za energiu v noci:
ja som len reagoval na príspevok Matusa77, ktorý navrhol linkovanie po dobudovani trolejovej siete na Sásovu. za takýchto okolností by sa priemerná cena za 1 km prevádzky t-busu výrazne blížla priemernej cene za 1 km prevádzky a-busu.
Vtedy sa dá hovoriť o tom, že v noci by cena prevádzky t-busu bola nižšia ako cena prevádzky a-busu na 1 km
Karol Nagy
" Myslim, ze by boli sialenci, keby to robili. Jednoducho by s tym autobusy nevykonkurovali. Nech je ako chce, stav trolejbusovej siete v BB je spatny v tom, ze je nedokoncena."
Iste by v tomto štádiu autobusom nekonkurovali. Ale by predali svoj majetok za PODSTATNE VYŠSIU CENU (Aj keď určite nie za miliardu, ktorú by chcel Korniet) než sposobom rozobrania, tým skor ak bude ďalej chátrať (napr. tie podzemné káble) v márnej nádeji SAD BBDS na získanie celej MHD...
Je tu spústa odborníkov. Rad by som si prečítal odhad ceny za ktorý by mohla SAD BBDS rozpredať svoj majetok súvisiaci s trolejbusovou dopravou cudzím mestám.
Spolužiak, dopravák zo Stavebnej fakulty, ktorý je na vedúcom mieste v DPB mi písal, že už dávno majú záujem odkúpiť nejake zariadenia po zrušení trol***usov v BB.