Reply on: matus77 #11964:
Napísal si o. i. k ponuke na licenciu trolejbusovej dopravy pre SAD BBDS: " Myslim, ze by boli sialenci, keby to robili. Jednoducho by s tym autobusy nevykonkurovali. Nech je ako chce, stav trolejbusovej siete v BB je spatny v tom, ze je nedokoncena."
Iste by v tomto štádiu autobusom nekonkurovali. Ale by predali svoj majetok za PODSTATNE VYŠSIU CENU (Aj keď určite nie za miliardu, ktorú by chcel Korniet) než sposobom rozobrania, tým skor ak bude ďalej chátrať (napr. tie podzemné káble) v márnej nádeji SAD BBDS na získanie celej MHD...
Je tu spústa odborníkov. Rad by som si prečítal odhad ceny za ktorý by mohla SAD BBDS rozpredať svoj majetok súvisiaci s trolejbusovou dopravou cudzím mestám.
Spolužiak, dopravák zo Stavebnej fakulty, ktorý je na vedúcom mieste v DPB mi písal, že už dávno majú záujem odkúpiť nejake zariadenia po zrušení trol***usov v BB.
oznacnik (z pochopitelnych dovodov nezradim kde )
matus77
SAD BBDS a ich MHD bola hruza, kazdopadne bolo to mesto, kdo im schvaloval prispevky, kdo u nich objednaval dopravne vykony a ostatne ich i tlacil napriklad do systemu cipovych kariet. Sukromna firma, ktora si hladi zisku nebude sama zo svojho popudu instalovat tak narocny system, som presvedceny, ze to zase bola mala domov z mestskej kasy.
Na druhej strane Zvolen. Ked bude mat hned zajtra 35 autobusov, kde su soferi, kde su zastavkove oznacniky, kde je vyhlasena tarifa, kde su cestovne poriadky? Kde su tie autobusy co splnuju Euro4 - Tie sroty?
Mam jasny pocit, ze i SAD BBDS i SAD Zvolen klamu do ksichtu a smeju sa vedeniu naseho mesta a vsetkym nam skacu po hlavach. Je cas zamysliet sa preco to tak je. Jednoducho to nerobia z pasie, ale pretoze mozu a este su za to plateni. A to je ten pruser. Nic viac nic menej. Kdo im cpe tie prachy do kapsy neni az tak tazke uhadnut.
Z toho vyplyva, ze kym nevyrazia okamzite Murona a dalsich par ludi z vedenia mesta, ktori s oboma firmami jednali, ktori definuju zaujem mesta o dopravne vykony na zaklade ktorych vyhlasuju sutaz na nakup tych sluzieb, tak nepreukazu ani najmensiu ochotu problem riesit. Myslim, ze bud primator alebo poslanci by mali okamzite zauradovat... Dockame sa???