Reply on: matus77 #11964:
Napísal si o. i. k ponuke na licenciu trolejbusovej dopravy pre SAD BBDS: " Myslim, ze by boli sialenci, keby to robili. Jednoducho by s tym autobusy nevykonkurovali. Nech je ako chce, stav trolejbusovej siete v BB je spatny v tom, ze je nedokoncena."
Iste by v tomto štádiu autobusom nekonkurovali. Ale by predali svoj majetok za PODSTATNE VYŠSIU CENU (Aj keď určite nie za miliardu, ktorú by chcel Korniet) než sposobom rozobrania, tým skor ak bude ďalej chátrať (napr. tie podzemné káble) v márnej nádeji SAD BBDS na získanie celej MHD...
Je tu spústa odborníkov. Rad by som si prečítal odhad ceny za ktorý by mohla SAD BBDS rozpredať svoj majetok súvisiaci s trolejbusovou dopravou cudzím mestám.
Spolužiak, dopravák zo Stavebnej fakulty, ktorý je na vedúcom mieste v DPB mi písal, že už dávno majú záujem odkúpiť nejake zariadenia po zrušení trol***usov v BB.
oznacnik (z pochopitelnych dovodov nezradim kde )
Muscha
Vážený pán primátor mesta Banská Bystrica,
pokiaľ ste si nestihli uvedomiť Vaše postavenie v našom meste, sme ochotní Vám to pripomenúť. Ste primátorom platne zvolený občanmi Banskej Bystrice. Medzi Vaše povinnosti spadá aj zabezpečovanie potrieb pre občanov Banskej Bystrice a ich kontrola. Nestačí sa len ukázať na pódiu a povedať zopár slov.
Naša sťažnosť je zameraná na ustavičné problémy s dopravou v Banskej
Bystrici a jej okolí. Vy určite nepoužívate druh dopravy, ktorý používajú
desaťtisíce občanov Banskej Bystrice.
Preto Vám vysvetlíme, že my potrebujeme hromadnú dopravu na prepravu či už do zamestnania alebo k lekárovi. Nie každý je schopný a zdatný chodiť pešo a nie každý si môže dovoliť živiť auto.
Veríme, že si uvedomujete to, že vy ste tu pre nás a nie my pre Vás.
Žiadame Vás preto o okamžitú nápravu a odstránenie nedostatkov.
Myslíme, že alibizmus Vám ani nám v tejto situácii nepomôže a nájdete spôsob ako čo najrýchlejšie odstránite nedostatky vo verejnej hromadnej doprave! A žiadame, aby ste si dokázali Vy aj Vaši kolegovia priznať chybu!
Minulý rok SAD BB zrušila niektoré potrebné spoje – už to bolo dosť neuvážené nakoľko bolo zimné obdobie. Na chodníkoch v meste sa neodpratáva sneh ani po niekoľkých dňoch, takže dostať sa napríklad z Fončordy do Medeného Hámra pešo je problém.
Veríme a dúfame (je to takmer želanie), že toto bude posledný veľký problém, ktorý ste nám Vy a Vaši kolegovia, po určite veľkom úsilí, vyrobili.
Mali by ste tiež zvážiť Vaše odstúpenie z funkcie, nakoľko nezvládate jej vykonávanie!
zatiaľ trpezliví občania Banskej Bystrice
P.S. –Plne Vás chápeme, že za tých biednych 70 tisíc, inflačných slovenských korún, základného mesačného platu sa predsa nestrháte, napriek Vášmu silnému sociálnemu cíteniu. Aj to plne chápeme, že máte na háku čistenie mesta, Vás predsa všade vyváža služobné auto, ale stálo by to za to, zobrať sa s tou čriedou pricmrndávačov z MsÚ B. Bystrica a prejsť sa peši mesto zo sídliska Rúdlová Sásová na Fončordu a potom by ste porozumeli, prečo ľudia nadávajú.
/ Ešte jedna súkromná otázka – nemáte náhodou podiel v taxislužbách, ktoré Vašim prispením v týchto dňoch profitujú zo zahanbujúcej situácie v meste? /
Vaši budúci nevoliči