Reply on: Ike #4183:
Cez 600 tisíc km a žiadna nehoda... Nikto nenormalizuje jazdenie po pamäti. Ale ako som už spomínal, je nereálne aby si všade jazdil ako prvý raz a ako detektiv Oriešok hľadal 10 rozdielov čo sa zmenilo. Pokiaľ vykonávaš pravidelne nejakú vec, či pravidelne niečo vidíš, tak tvoj mozog v rámci šetrenia to vyhodnotí ako štandard a už sa tým nezaberá, berie to ako istú vec. Je to ľudské podvedomie a tak to funguje. Pokiaľ by si nastupoval na zastávke a máš tam 2 linky a jedna linka má červený autobus a druhá zelený autobus a cestuješ do práce už 2 roky červeným busom a zrazu by to vymenili, tak nastúpiš do zlého busu. Lebo vieš, že máš nastúpiť do červeného busu, po 2 rokoch už nebudeš pozerať na tabuľku, či to je tvoj spoj linka 56 alebo je to linka 27. Mozog si uľahčuje život a bez tvojho vedomia. Preto potrebuješ tú zmenu zvýrazniť a upozorniť na ňu.
Ike