Reply on: zakaznik #3601:
Nesranduj. Inflácia nebola, lebo nebol rast, len sa prerozdilo bohatstvo zhabané po 1948 a potom sa vykonal SNO (slovenský národný odrb) v podobe menovej reformy v 1953. A ani s týmto bohatstvom nevedeli byť komunisti efektívni, pretože sa tak strašne báli trhového princípu, že viac ich zaujímalo nie koľko pračiek sa predalo, ale koľko pračiek sa vyrobilo (a čo bolo potom s nimi, im bolo jedno).
(To je otázka nielen na vallovcov, ale aj iných politikov štátnych a EÚ. )
)

MatejBA
Ako pre mna za mna nech sa zadlzuju, ale nech potom pekne kazde zvysenie dani povinne musia usetrit aspon 2x tolko na svojich nakladoch a poslanci a primator budu prvi, co nedostanu zaplatene, nie bezni ludia plateni z mestskeho rozpoctu, ked mesto bude v pruseri.