Reply on: zakaznik #3601:
Nesranduj. Inflácia nebola, lebo nebol rast, len sa prerozdilo bohatstvo zhabané po 1948 a potom sa vykonal SNO (slovenský národný odrb) v podobe menovej reformy v 1953. A ani s týmto bohatstvom nevedeli byť komunisti efektívni, pretože sa tak strašne báli trhového princípu, že viac ich zaujímalo nie koľko pračiek sa predalo, ale koľko pračiek sa vyrobilo (a čo bolo potom s nimi, im bolo jedno).
(To je otázka nielen na vallovcov, ale aj iných politikov štátnych a EÚ. )
)

Klepeto