Po dlhšom čase sa opäť rušeň vybral na nákupy do Eurovey
https://zdopravy.cz/v-bratislave-vykolejil-nakladni-vlak-u-nakupniho-centra-rozryl-travnik-u-dunaje-212515/
https://zdopravy.cz/v-bratislave-vykolejil-nakladni-vlak-u-nakupniho-centra-rozryl-travnik-u-dunaje-212515/
rosomak44
K veci samotnej: v Japonsku sa zrejme rešpektuje niečo ako právo na panorámu, ak ide o veľmi významné miesto. U nás nehrozí. Po príklad nemusíme ísť ďaleko: Murmannova výšina, z ktorej bol výnimočný výhľad na mesto - dom pod ňou bol naschvál postavený tak, aby výhľad zanikol. Dosť sa o tom svojho času písalo, už nejako neviem nájsť info, či šlo o čiernu nadstavbu, alebo nie. No ak si dobre pamätám, vraj nebol porušený zákon.
Ale zas - nie každý výhľad môže ostať, niekde sa musí aj stavať a preto je dôležité, ako napokon vždy, nájsť rozumný kompromis.