Re Papyr: s tym, co si pisal do fora som takmer vzdy suhlasil, teraz ale urcite nie.
Co to je za logiku, ze autobus znizi pocet prestupov? Nemozno predsa vyhoviet vsetkym. Ak sa teraz najde jeden clovek, co cestuje zo Surdoku na Delnu, tak kvoli nemu DPMP zavedie novu linku? Asi nie, lebo to by potom kazde mesto malo 200 liniek s intervalmi 120 minut (BB sa k tomu blizi a my to kritizujeme).
Ad ekologia: a co suprava 736+3*Bdtmee? To ti hadam uz nevadi...
Pri takej logike ako mas ty sa zrusila zeleznicna doprava napr. z Roznavy do Dobsinej alebo z SNV do Levoce... Ohlas sa Prokopovicovi, urcite ta zamestna
Ja uznavam, ze nie je mozne dat ZSSK na tacke to, ze budu monopolny dopravca na urcitom useku, lebo si to nebudu vazit a budu nadalej ludi vozit ako substrat...
A okrem toho verejna doprava nie je vhodna na plnu liberalizaciu typu kazdy bude mat ceny ake si povie. Preto stat reguluje tarify a podpora zeleznicnej dopravy touto formou by mala byt zahrnuta aj v statnej dopravnej politike.
Pre stat je neefektivne platit 2 druhy dopravy v jednom koridore. A preto sa budu musiet samospravne kraje rozhodnut, ktory typ si kde vyberu. Dotacie pojdu len tam.
A prosim, netvrd mi, ze zdvojkolajnenie a elektrifikacia je zalezitostou 50 rokov... Sam dobre vies, ze ak sa najde "politicka" vola a niekto niekde zalobuje, tak sa to zacne stavat aj zajtra.
Co to je za logiku, ze autobus znizi pocet prestupov? Nemozno predsa vyhoviet vsetkym. Ak sa teraz najde jeden clovek, co cestuje zo Surdoku na Delnu, tak kvoli nemu DPMP zavedie novu linku? Asi nie, lebo to by potom kazde mesto malo 200 liniek s intervalmi 120 minut (BB sa k tomu blizi a my to kritizujeme).
Ad ekologia: a co suprava 736+3*Bdtmee? To ti hadam uz nevadi...
Pri takej logike ako mas ty sa zrusila zeleznicna doprava napr. z Roznavy do Dobsinej alebo z SNV do Levoce... Ohlas sa Prokopovicovi, urcite ta zamestna

Ja uznavam, ze nie je mozne dat ZSSK na tacke to, ze budu monopolny dopravca na urcitom useku, lebo si to nebudu vazit a budu nadalej ludi vozit ako substrat...
A okrem toho verejna doprava nie je vhodna na plnu liberalizaciu typu kazdy bude mat ceny ake si povie. Preto stat reguluje tarify a podpora zeleznicnej dopravy touto formou by mala byt zahrnuta aj v statnej dopravnej politike.
Pre stat je neefektivne platit 2 druhy dopravy v jednom koridore. A preto sa budu musiet samospravne kraje rozhodnut, ktory typ si kde vyberu. Dotacie pojdu len tam.
A prosim, netvrd mi, ze zdvojkolajnenie a elektrifikacia je zalezitostou 50 rokov... Sam dobre vies, ze ak sa najde "politicka" vola a niekto niekde zalobuje, tak sa to zacne stavat aj zajtra.
PIT
Počul si niečo o integrovaných dopravných systémoch - využívajú sa výhody jednotlivých dopravných systémov pri súčasne vydanom jednom prepravnom doklade.
Keď tak sledujem Tvoju filozofiu, je mi jasné, že Ty by si dopravu v Bratislave neriešil metrom (alebo inou veľkokapacitnou dráhou) a rovnako napr. v Prahe radšej zrušil metro a zvýšil počet autobusových spojov. Super logika. Ja len stále nechápem, že ak máš pravdu, prečo ešte vôbec existuje železničná doprava na Slovensku. V BB je už dávno neprimerane presýtená IAD a cestná doprava všeobecne. Takže namiesto toho, aby sme hromadné prepravy uskutočňovali jednoducho po železnici, budeme sa drgať busmi. Však na Slovensku je to normálne, že veci zásadne nevyužívame na účel, na ktoré boli vytvorené, ale hľadáme čo najhoršiu inú možnosť.
Najväčší problém je súčasná milná predstava, že trh vyrieši všetko. Je to úplný nezmysel. Naopak je množstvo vecí, ktoré nemôžu fungovať správne a preto je potrebné tvrdou reštrikciou usmerňovať vývoj želaným smerom. Keby sa vo všetkom ľuďom dávala úplne voľná ruka, tak po celom meste sa budeme podkýnať o osobné autá a nakoniec sa nikto nikam nedostane a všetky voľné plochy sa premenia na parkoviská. Preto sa niekto raz za čas musí triezvo zamyslieť a urobiť rozhodnutie, že v vzhľadom na globálne a dlhodobé spoločenské záujmy cestujúci bude využívať preferovaný dopravný systém, pri ktorom je však nutné ho výrazne zefektívniť a spopularizovať.
Inak pre informáciu:
Linka 601433 - tie zrýchlené spoje BB - ZV idú 25 min ("vŕbovníky" idú 30 - 45 min v závislosti od počtu zastávok a v ktorej časti dňa; 20 - 25 min idú spoje diaľkových liniek), Zr vlak ide 24 min (3 zastávky; Ex Hron bez zastávky to zvláda za 19 min).