No bolo by dobre, ak by ta konkurencia donutila, aby sa s tou integraciou zacalo. Ved urcite ubudne ludi na zrychlenych spojoch ZV-BB, kedze pripravovane linky budu zastavovat vo Zvolene na Namesti a v BB na Hustaku.
Tie linky podla povodneho planu mali premavat uz od 1.4., ale na poslednu chvilu si to rozmyslelo mesto Zvolen a stiahlo svoj suhlas. Neskor opat s linkami suhlasili ale s podmienkami, ze sa nebude dat cestovat v ramci Zvolena (kedze linky kopiruju hlavne trasy MHD zo sidlisk do centra a pri lepsich cenach by urcite na tychto usekoch stracala MHD cestujucich (co strati asi aj tak)) a ze sa nebude obmedzovat rozsah MHD.
Tie linky podla povodneho planu mali premavat uz od 1.4., ale na poslednu chvilu si to rozmyslelo mesto Zvolen a stiahlo svoj suhlas. Neskor opat s linkami suhlasili ale s podmienkami, ze sa nebude dat cestovat v ramci Zvolena (kedze linky kopiruju hlavne trasy MHD zo sidlisk do centra a pri lepsich cenach by urcite na tychto usekoch stracala MHD cestujucich (co strati asi aj tak)) a ze sa nebude obmedzovat rozsah MHD.
Petik
Pozri sa na to z pohladu cestujucich - doba cestovania sa skrati mozno na polovicu, odpadnu prestupy a klesnu pre nich naklady na cestovanie. V konecnom dosledku stupne ich zivotna uroven:)
Bystricke CSAD dostane miernu ranu, co ma vzhladom na to, co predvadzaju velmi potesi.
Je mi luto, ak ubudne zeleznici cestujucich, ale konkurencia je prave to, co doprava na Slovensku potrebuje ako sol, v BB obzvlast. Ja by som ocenil, keby tie zvolenske linky zachadzali povedzme az do Sasovej.
Dopravna situacia v BB urcite nie je kriticka, akurat pri Hrone je trochu hustejsia premavka. Priamymi spojmi (rychlejsou a lacnejsou dopravou) mozno ubudnu nejake gumokoly, lebo sa im IGK uz nebude rentovat.
Ulohu pre mesta BB, ZV a region vidim v tom, aby sa pokusili tychto 3 prepravcov zaintegrovat - teda aby aspon tie hlupe chipove karty platili u vsetkych dopravcov a idealne aj trochu skoordinovat CP.