Bol som teraz v Karlových Varoch a okrem toho, že ma veľmi príjemne prekvapila tamojšia MHD (intervalové CP, nízkopodlažné vozidlá Ikarus 412 a Citybus, ...) majú aj dobrý systém odbavenia cestujúcich, ktorý by možno bol vhodný aj pre BB:
V pracovných dňoch od 04:00 do 19:00 sa nastupuje všetkými dverami, ale označovač je len pri prvých, takže tí, čo nemajú časové predplatné lístky musia ísť cez predné. Tým sa vylučuje možnosť dodatočne si oraziť lístok pri prepravnej kontrole...
Stránky dopravcu sú
http://www.dpkv.cz/
V pracovných dňoch od 04:00 do 19:00 sa nastupuje všetkými dverami, ale označovač je len pri prvých, takže tí, čo nemajú časové predplatné lístky musia ísť cez predné. Tým sa vylučuje možnosť dodatočne si oraziť lístok pri prepravnej kontrole...
Stránky dopravcu sú
http://www.dpkv.cz/

PIT
Na transparente mal "ŠKOLSKÝ SPOJ", ale lepšie by bolo dvojriadkovo "Jesenský vŕšok cez Okružnú a Nám. slobody" - bolo by to podstatne jasnejšie. A s kombináciou so správnou poznámkou v CP by nemohlo dôjsť k nedorozumeniu.
Inak ja súhlasím s tým, že ma upozornil (kto by nastupoval do vozidla, ktoré má na transparente niečo takéto, ak nevie kam ide), ja len nesúhlasím so spôsobom komunikácie väčšiny vodičov s cestujúcimi.