Reply on: Z #34114:
Našťastie sú to tak typické vozy, že za dňa sa to nedá pomýliť. Tie prvé som stretla ráno ešte za tmy-cez deň to už šlo dobre. ? 1919 je z preradenej pätice najtypickejší - dva biele šikmé pruhy na ľavej strane prednej masky (keď pozeráme spredu) a biela orámovaná mriežka pod ňou; 1918 má na ľavej strane prednej masky šikmú "stopu" farebne odlíšiteľnú od masky-zrejme po strhnutom nalepenom pásiku; 1922 má prednú masku v inom farebnom odtieni ako telo voza a tá vyzerá akoby bez laku; a 1905 a 1901 majú pôvodnú farbu laku tela vozu takú viac do malinovočervena+ešte pár drobných rozlišovacích detajlov. ? PS: NIE SOM ikarusofil.... ❤ ?
posledna cislica byva rozlustitelna:)
Darro