Reply on: Vševedko #31645:
To je argument. Ale tusim nam pred istym casom ponukali ojazdene ciastocne NP klbove Volva niekde zo severu (skandinavia), mali aj dvojite okna, etc... Ale my sme priliz hrdy na to, aby sme kupovali ojazdene vozy. Aj vieden ich mala, a viacere. A co? Zomrel niekto?
galiyosha
Kazdopadne -- ja sa do SORu na exkurziu urcite tak skoro nedostanem, a ked uz si tam teda bol, vsetko videl a vsetko vies ?, podel sa s nami o zazitky. Mna by fakt realne zaujimalo, preco pouzivaju napriklad taky dverovy system, aky pouzivaju? Kvoli cene? A preco pouzivaju taky maly priemer kolies aj na 12-metrovych busoch? Kvoli tomu, aby mohli pouzivat "normalne" napravy a nie tie hyperkomplikovane uchylnosti, co su v NP busoch? Viem, ze na K-reporte sa to kedysi dakde rozoberalo, len to neviem najst -- Jenki alebo niekto dalsi tam vymenoval celkom dost dovodov, preco to nie je uplne optimalne riesenie zvlast pri tych dlhsich a tazsich verziach. Tiez som od niekoho pocul nazor, ze hoci ta prevodovka Allison moze byt hocaka najsamfasa, najblizsi servis je az za oceanom (co sa mi nechce verit), a teda opravy by boli dost drahe a komplikovane.
Vies do toho vniest trochu svetla? Vdaka.