Reply on: Vševedko #30800:
To, že vzkm je divný parameter je fakt. Zrejme najlepšie by bolo používať asi miestokilometer. Veď ak tomu dobre rozumiem, tak za prevádzku SORu, kraťasu či kĺbaku dostane dopravca rovnaké prachy. Nie je to hlúposť? Avšak zase bus má vždy len jeden motor, jedného vodiča, jednu prevodovku. Pri údržbe je to v podstate jedno, ide hlavne o spotrebu čo sa rozdielu u busov týka. Možno by sa mala zaviesť nejaká kombinácia týchto parametrov.Potom by možno nebol problém s posilňovaním električkových výkonov v K.V. na úkor Vajnorskej.
Ale do tohoto skutku nevidím, to by som potreboval nejaké školenie.
A hrozne to ide do hlavy...
A potom niekto chce robit parkovaciu politiku...
J