Reply on: Student EU #30708:
? ? Na 68ke sú v stálom zadelení dve sóla popri troch kĺbákoch-nie je to teda zriedkavosť. A k pomeru kritického nedostatku autobusov v celom DPB vôbec je hlavné predovšetkým to, že je preprava linky pokrytá - a linka 68 pokrýva prepojenia niekoľkých významných prestupových uzlov! Výprava sa v takýchto prípadoch skombinuje podľa prieskumu prepravených osôb v konkrétnom časovom úseku - sama som si to bola v prípade tejto linky obzrieť, aby som mohla v prípade potreby objektívne hodnotiť. Áno, nezriedka sa stane, že i sóla bývajú preplnené, ale nie je to pravidlo. ? Z môjho subjektívneho pohľadu: pri kritickom nedostatku autobusov v celom DPB vôbec bolo toto riešenie adekvátnym kompromisom. ADEKVÁTNYM, NIE IDEÁLNYM. ? AD:fungovanie petržalskej vozovne.
Celkom dobre nechápem súvis. 4.dopravná funguje, ako má - držiac rovnocenne tempo s technicky adekvátnejšie vybavenými prevádzkami autobusovej divízie. Vec hodnotím z pohľadu dlhoročného nezávislého pozorovateľa života divízie, snažiac sa hodnotiť čo najobjektívnejšie a striktne sa držať reálu. Divízia autobusy zápasí asi s najväčším nedostatkom vozidiel v krátkodobej histórii vôbec - toto je realita bez prikrášľovania či nadhodnocovania faktov. Kapitál divízie je zložený z prestárlych vozidiel a prílev hocičoho modernizovaného nepokryje deficit. Veľmi dobre chápem i to, že zákazník-cestujúci sa tým, v čom sa vozí, právom cíti dotknutý, pretože prepravný komfort sa nestotožňuje s výškou nemalého prepravného. Cestujúci-zákazník má však tiež možnosť informovanosťou reálne zhodnotiť situáciu - a prispieť k dobru veci malou či väčšou mierou tolerantnosti. NEMUSÍ - iba MôŽE.
?
a protiiduca 14 Tr tiez nie
Vševedko