To si pletieš príčiny s následkami. Schody pri druhých dverách sú preto, že je tam motor. Konštrukcia je lomená preto, lebo sa tým ušetrila kopa hmotnosti. Čiste mimochodom vďaka lomenej konštrukcii sa nemusíš v NP časti vozidla šplhať ako opica keď chceš napr. otvoriť stropný vetrák (doporučujem skúsiť v Slintyhnuse). Keď nechápeš, tak sa spýtaj pri prameni - keby ste tu neteoretizovali ale spýtali sa priamo v SORe, tak by vám radi podali podrobné vysvetlenie, sú tam veľmi ochotní.
Inak ta lomena karoséria, to je niečo strašné. neviem prečo nemohla byť rovná. Dosť ma ešte prekvapilo ze na následky tej nerovnomernej konštrukcie, sú pri posledných dverách schody. A ešte ten interiér tiež nie je nič moc. Vidno, že sú tam lacné plasty, tak ako v našich SORoch.
qwix: ja som bol taký malý v modrej bunde, ktorá je tiež malá, no musím si kúpiť novú. ? ?
No Ik412 je naozaj priemyselny dizajn, nepaci si mi. Cela rada 400 mi pripadda zbuchana na kolene - krajsie su aj Karosy radu 700 a 900 (pozor, netvrdim ze su aj celkovo lepsie). SOR BN12 je mimoriadne skaredy, comu podla mna najviac prispievaju tie pitome okna, cez ktore na vela miestach nieje vidno von a ta lomena karoseria. Citybus je ovela krajsi (dokonca krajsi ako Ik412, ale na 21Tr sa nechyta). Ak mam zvrateny vkus, tak prosim, mam zvrateny vkus, ale ten SOR si neskromne dovolim oznacit za najskaredsi sucasne premavajuci autobus v Bratislave, teraz z dizajnovej stranky exterieru ako aj interieru. ?
Ty máš úplnš zvrátený vkus. Čo sa Ti nepáči na Ik412? Hrbáč nie je žiadna hviezda ale ak si schopný napísť, že hnusnejší autobus v živote nevidel, tak proste úmyslene alebo nevedomky preháňaš alebo si toho videl v živote veľmi málo.
Mohol, mohol, ale toto je predsa Dispecerske forum, ci nie?
qwix: to v tych oznacovacoch su papiere? Mne sa zdalo ze nejaka pasta A priznavam ze sa mi tiez paci, ale najviac jeho cena ?
qwix: nestretli sme sa tam náhodou? Lebo ked stál na Prokofievej tak sa tiež vodič rozprával s druhym vodičom a dozvedel som sa že "zajtra im ho asi hodia na 32/2 "... uvidíme... celkovo sú moje dojmy dobré ale tiež sa mi to zvnútra nepáči...ale inak ok.
Tak som dnes uplnou nahodou stretol SORa (L80 ako uz pisal mat3j) a previezol som sa s nim. A poviem to na rovinu - neviem co sa mi na nom tak velmi paci ale zamiloval som sa do nho Samozrejme, ma iste muchy (tie 3 sedadla na tom dementnom schodiku, hrozne vysoko okna - ale to asi kvoli tomu aby sa nerozpadol), ale celkovo mam z neho dobry dojem.
A este 1 vec: cestou spat (z Prokofievovej) sa s vodicom rozpraval nejaky iny vodic (pochybujem ze DPB, asi SAD alebo nieco podobne). A dozvedel som sa napr. aj take veci, ako ze:
- na buduci tyzden nam SOR odide do Madarska
- ze v oznacovacoch je taky sprosty papier napchaty preto, aby tam vliezli nase "uzkoprofilove" listky (aj ked podla toho jak nad tym bezradne stala jedna pani tak neviem, ci sa tam zrovna vojdu...)
- ze tie oznacovace maju este zimny cas (t.j. o hodinu dozadu )
- a ze "ako na jazdu je to dobry voz, ale..."
Change view
You can search for more expressions divided by the space. Guidance for advanced search can be found here.
qwix
A este 1 vec: cestou spat (z Prokofievovej) sa s vodicom rozpraval nejaky iny vodic (pochybujem ze DPB, asi SAD alebo nieco podobne). A dozvedel som sa napr. aj take veci, ako ze:
- na buduci tyzden nam SOR odide do Madarska
- ze v oznacovacoch je taky sprosty papier napchaty preto, aby tam vliezli nase "uzkoprofilove" listky (aj ked podla toho jak nad tym bezradne stala jedna pani tak neviem, ci sa tam zrovna vojdu...)
- ze tie oznacovace maju este zimny cas (t.j. o hodinu dozadu
- a ze "ako na jazdu je to dobry voz, ale..."