Reply on: záchranár #94469:
Najprv si prečítaj zákon o priestupkoch a až potom sem píš. 1. Žp môže udeliť pokutu do 5 000 Sk, 2. správne konanie v tejto veci môže viesť sama, 3. orgány činné v trestnom konaní určite neprešetrujú priestupky, keby to tak bolo tak by už toto konanie nebolo priestupkom, ale trestným činom. PZ ich síce prešetruje ale vystupuje v pozícii správneho orgánu. ?
Peon
Re #94469 záchranár: Ja (raz som to tu už aj spomínal) som tam (z HS na Sokolskú) raz videl železničného policajta. Spýtal som sa ho, či môžem prejsť. Posunkom ruky mi naznačil, že môžem. ?